Щодо відсутності достатньої кількості учасників

Редакція
149
10 Жовтня 2014
Щодо відсутності достатньої кількості учасників
149
10 Жовтня 2014

Запитання

«Добрий день. Будь ласка, допоможіть нам у такій ситуації. Наше підприємство двічі провело процедуру відкритих торгів на закупівлю пластикових бірок, але такі торги було відмінено у зв’язку з відсутністю достатньої кількості учасників. Згідно зі статтею 39 Закону, ми маємо право провести переговорну процедуру
закупівлі, але проводити її лише на декілька місяців немає сенсу. Чи можемо ми провести зараз переговорну процедуру закупівлі на 2015 рік?»

Відповідь

— Доброго дня! Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності умов, визначених у частині 2 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон). Зокрема, якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі, через відсутність достатньої кількості учасників.
На основі висновків за результатами здійснення моніторингу державних закупівель Міністерством економічного розвитку і торгівлі України слід сказати, що предмет і строк дії договору про закупівлю, який планується укласти за результатами здійснення відкритих торгів та переговорної процедури закупівлі (яка проводиться на підставі двічі відмінених процедур відкритих торгів згідно з пунктом 4 частини 2 статті 39 Закону), не можуть відрізнятися.

Таким чином, у разі якщо за попередньо відміненими процедурами відкритих торгів строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт) був установлений протягом 2014 року (до кінця 2014-го, упродовж певних місяців 2014 року тощо), то і переговорна процедура закупівлі має проводитися із зазначенням аналогічних вимог щодо строку дії такого договору про закупівлю та не виходити на наступний бюджетний період усупереч нормам пункту 7 частини 1
статті 1 Бюджетного кодексу України (відповідно до якого бюджетне зобов’язання — будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або в майбутньому) та пункту 2.1 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 [згідно з яким, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання в
межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства].

Журнал за 2014 рік

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель