Верховна Рада УкраЇни прийняла закон, яким зобов’язала підприємства звітувати про здійснені закупівлі за власні кошти

Редакція
658
9 Квітня 2014
Верховна Рада УкраЇни прийняла закон, яким зобов’язала підприємства звітувати про здійснені закупівлі за власні кошти
658
9 Квітня 2014

Ще на початку лютого 2013 року в парламенті було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель», яким передбачається підсилення прозорості закупівель, здійснених за власні кошти державними, казенними, комунальними підприємствами або підприємствами, 50 і більше відсотків акцій яких придбані за державні чи комунальні кошти, у тому числі за кошти казенних підприємств. Ініціаторами даного законопроекту виступали депутати VII скликання: Кличко В. В., Тягнибок О. Я., Чумак В. В., Оробець Л. Ю. та Головко М. Й. Проте лише останні буремні події змусили народних обранців більшістю голосів прийняти в цілому даний Закон.


Закон УкраЇни
Про внесення змін до Закону України
«Про здійснення державних закупівель» щодо підсилення прозорості закупівель підприємств

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 33, ст. 471 із наступними змінами) такі зміни:

1. У статті 2:

1) абзац другий частини першої після слів «визначених у пункті 4 частини першої статті 1 цього Закону» доповнити словами «із урахуванням вимог щодо оприлюднення інформації про закупівлі, які здійснюються за рахунок власних коштів, відповідно до абзацу сімнадцятого частини першої статті 10 цього Закону».

2. У статті 10:

1) частину першу після абзацу шістнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

«Підприємства, визначені в пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, зобов’язані розміщувати звіти про результати проведення закупівель, які здійснюються за рахунок власних коштів, вартість предмета яких відповідає вимогам абзацу першого частини першої статті 2 цього Закону, на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох робочих днів після укладення договору. У звіті обов’язково зазначаються: найменування, кількість товару і місце його поставки, вид робіт та місце їх виконання або вид послуг та місце їх надання; інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт і послуг; найменування і місцезнаходження постачальника, виконавця робіт і надавача послуг, з яким укладено договір; ціна одиниці товару, робіт та/або послуг та сума, визначена в договорі; дата укладення договору; строк поставки товарів, виконання робіт і надання послуг та інше».

У зв’язку із цим абзац сімнадцятий відповідно вважати абзацом вісімнадцятим.

3. У частині першій статті 8:

1) пункт 19 після абзацу сімнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

«звіту про результати проведення закупівлі, яка здійснюється за рахунок власних коштів підприємств; ».

ІІ. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради України


Суть прийнятих змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — закон про закупівлі) зводиться до наступного. Державні, казенні, комунальні підприємства або підприємства, 50 і більше відсотків акцій яких придбані за державні чи комунальні кошти, у тому числі за кошти державних, комунальних чи казенних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких державна чи комунальна частка акцій перевищує 50%, та об’єднання таких підприємств при здійсненні закупівель за рахунок власних коштів зобов’язані розміщувати звіти про результати проведення таких закупівель на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» протягом 3 робочих днів після укладення договору. При цьому законом передбачено, що саме має зазначатися в такому звіті, а також Законом доповнено функції Уповноваженого органу в частині розроблення форми звіту про результати проведення закупівлі, яка здійснюється за рахунок власних коштів підприємств.

Тобто із набуттям чинності внесених змін до закону про закупівлі Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в найкоротші строки має затвердити форму такого звіту, який буде обов’язковим до використання всіма підприємствами, які зобов’язані звітувати про використання власних коштів у разі закупівлі товару чи послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві — 300 тисяч гривень), а робіт — 1 мільйон гривень.

№ 5 (31) за квітень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в квітні 2014 року

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО