Щодо отримання замовником висновку комплексної державної експертизи на проектно-кошторисну документацію

Редакція
19
9 Січня 2014
Щодо отримання замовником висновку комплексної державної експертизи на проектно-кошторисну документацію
19
9 Січня 2014

Запитання

  • Добрий день! Надайте, будь ласка, відповідь на такі питання:
    – чи є обов’язковим при плануванні відкритих торгів на виконання робіт отримання замовником висновку комплексної державної експертизи на проектно-кошторисну документацію виконання цих робіт у разі використання власних коштів та/або залучення інвестиційних коштів для закупівлі робіт?
    – чи існує станом на сьогоднішній день перелік робіт, виконання яких не потребує вищевказаного висновку? Якщо так, то яким законом або іншими нормативно-правовими документами регламентується такий перелік?

Завчасно щиро вдячні за відповідь.

Відповідь

  • Доброго дня.

1. Відповідно до норм ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (Постанова № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України») експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Експертиза проектів будівництва об’єктів IV і V категорій складності, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності.

Обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які:

1) належать до IV і V категорій складності — щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення;

2) споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами — у частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд;

3) споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії — щодо кошторисної частини проектної документації.

При визначенні категорії складності об’єктів будівництва необхідно керуватися статтею 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком віднесення об’єктів будівництва до IV і V категорій складності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 557, ДБН В.1.2-14-2009 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ», ДБН А.2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» та ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва».

Отже, отримання експертного письмового звіту є обов’язковим у вищезазначених випадках. Висновок державної експертизи необхідно отримати у разі проектування будівництва об’єктів IV і V категорій складності, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.

2. Згідно з ч. 3 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», не підлягають обов’язковій експертизі проекти будівництва об’єктів I–III категорій складності. Одночасно повідомляємо, що наказом Мінрегіону від 27.05.2011 № 58 «Про визнання таким, що втратив чинність наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 08.04.2009 № 145», зареєстрованим у Міністерстві юстиції 08.06.2011 за № 688/19426, скасовано Перелік об’єктів, для затвердження проектів будівництва яких комплексний висновок державної експертизи не є обов’язковим. Отже, порядок проходження експертизи регулюються нормами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постановою № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

№ 1 (28) за січень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в січні 2014 року