Очистити

Здійснення розрахунків за непоставлений товар: виробнича необхідність ціною особистої свободи

Микола Павленко
76
16 Грудня 2019
76
16 Грудня 2019

Законодавство України визначає виключний перелік випадків, коли замовники можуть здійснити попередню оплату за товари, роботи і послуги, які закуповують за бюджетні кошти. Якщо ж предмет закупівлі не входить до цього виключного переліку, то в договорах про закупівлю замовники повинні зазначати, що оплата за договором відбуватиметься після поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. Учасники, якщо вже поставляють товар за бюджетні кошти, звісно, знають про це та готові (якщо ні, то мають знати та бути готовими) до здійснення розрахунків за фактом виконання ними зобов’язань перед замовником згідно з умовами договору.

З нижченаведених вироків побачимо, що бувають ситуації, коли замовник, порушуючи законодавство, здійснює попередню оплату за товар. Але як же можна сплатити аванс у випадках, не передбачених законодавством, коли ми всі знаємо, що для оплати через органи Казначейства необхідно надати підтвердження про отримання товару? Вихід здається дуже простим: потрібно довіритись контрагентові, підписати видаткову накладну, надати документи для оплати в Казначейство й нервово чекати на поставку товару.

Лише одного підпису достатньо, щоб стати злочинцем

Звісно, проставляння службовою особою підпису на видатковій накладній без отримання товару є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність за статтею 366 «Службове підроблення» Кримінального кодексу України (далі — КК України). Варто звернути увагу, що склад злочину, опис якого міститься...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель