Питання з приводу тлумачення тези Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону

Редакція
1748
20 Квітня 2017
Питання з приводу тлумачення тези Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону
1748
20 Квітня 2017

Добрий день! Виникло питання з приводу тлумачення тези Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Виникла така ситуація: замовникові необхідно закупити компакт-диски за кодом CPV за ДК 021:2015 — 30230000-0 “Комп’ютерне обладнання” та картриджі для принтерів за таким самим кодом CPV ДК 021:2015. Ми вважаємо, що оскільки специфікації для цих товарів різні, то й їх закупівлю необхідно проводити окремо. Проте сумніваємось, бо коди CPV за ДК 021:2015 — однакові. Чи не будуть такі дії замовника трактувати як умисний поділ предмета закупівлі? Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) заборонено придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Згідно з ДК 021:2015, за кодом CPV 30230000-0 «Комп’ютерне обладнання» замовники проводять закупівлю принтерів, моніторів, плотерів, накопичувачів, картриджів, компакт-дисків і т. д.

Разом із цим у випадку, якщо загальна вартість запланованих закупівель за даним кодом CPV дорівнює/перевищує вартісні межі, визначенні ст. 2 Закону, то замовник зобов’язаний провести процедуру (процедури) закупівлі (відкриті торги, переговорна процедура, конкурентний діалог) на будь-який товар (у даному випадку), незалежно від його вартості. Отже, у вашому випадку за умови, якщо вартість предмета закупівлі (з урахуванням положень ст. 2 Закону) дорівнює/перевищує вартісні межі, вказані у цій статті, то закупівля товарів за кодом CPV за ДК 021:2015 — 30230000-0 «Комп’ютерне обладнання» повинна відбутися через проведення процедури відкритих торгів. Ви маєте право в межах однієї процедури закупівлі визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) або провести окремі процедури закупівель залежно від специфіки товару, що підлягає закупівлі.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО