Залишати в річному плані відмінені процедури чи замінити їх на нові?

Редакція
897
12 Червня 2015
Залишати в річному плані відмінені процедури чи замінити їх на нові?
897
12 Червня 2015

У пункті 1 статті 4 Закону вказано, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Згідно з пунктом 1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2015 № 1106, річний план закупівель (далі — річний план) складається щодо закупівель, на які поширюється дія Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) або Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (далі — Закон про особливості).

Таким чином, вимога законодавства не визначає обов’язку замовника зазначати в річному плані процедури закупівлі, а лише закупівлі.

Тож нерідко виникає ситуація, коли за результатами здійснення процедури закупівлі певного предмета замовник прийняв рішення про відміну процедури закупівлі та початок нової процедури.

У такому разі виникає запитання: замовник має в річний план внести зміни, залишивши відмінену процедуру закупівлі з необхідною примітою, та додати нову процедуру закупівлі того ж предмета чи відмінену процедуру закупівлі замовник має замінити на нову? З огляду на те, що чинні нормативні акти не дають вичерпної відповіді на дане запитання, редакція журналу звернулась до Мінекономрозвитку по роз’яснення. З його відповіддю знайомимо вас далі.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/11342-07 від 07.04.2015
Статтею 30 Закону передбачені випадки відміни торгів замовником або визнання їх такими, що не відбулися, що є результатом проведення процедури закупівлі.
Відповідно до статті 32 Закону замовник інформує учасників про результати проведення процедури закупівлі шляхом оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про результати проведення процедури закупівлі протягом семи днів з дня прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися.
На виконання вимог статті 19 Закону замовник складає звіт про результати проведення процедури закупівлі, який є підсумковим документом процедури закупівлі та містить інформацію щодо відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися та дати оприлюднення оголошення про результати процедури закупівлі.
Таким чином, у разі якщо замовником відмінено торги і планується проведення процедури закупівлі за тим же предметом у поточному році, замовник у такому випадку керується частиною першою статті 4 Закону, якою передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель відповідно до наявної потреби у товарах, роботах, послугах, але до здійснення відповідної закупівлі.
При цьому у річному плані відображаються усі процедури закупівлі заплановані у поточному році незалежно від результату процедури закупівлі.

Коментар від редакції:

Отже, на основі роз’яснень Мінекономрозвитку доходимо висновку, що в річному плані необхідно відображати всі процедури закупівель. Тобто процедури, що були відмінені, не потрібно виключати з річного плану, але можна робити примітку про підставу їх відміни тощо.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)