Щодо електронної системи закупівель

Редакція
144
26 Вересня 2016
Щодо електронної системи закупівель
144
26 Вересня 2016

Доброго дня. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (ст. 2 Закону) під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення державних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Чи необхідно замовникові (закупівлі він здійснює за кошти, отримані від власних господарчих договорів) обов’язково здійснювати закупівлі через електронну систему у випадку, коли сума дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень? Чи не виникнуть питання в контрольних органів у разі непроведення закупівлі через систему ProZorro? Адже прямого обов’язку немає, є лише обов’язок публікувати звіт про укладені договори в системі електронних закупівель. Заздалегідь вдячні!

Доброго дня! Так, дійсно, згідно з абзацом 4 і 5 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 частини 1 статті 2 Закону, замовники повинні дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 частини 1 статті 2 Закону, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. Абзацом 2 частини 1 статті 2 Закону визначено, що Закон застосовують до замовників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт — 1,5 мільйона гривень. А абзац 3 частини 1 статті 2 Закону визначає застосування Закону до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а саме за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень.

Тобто здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг, вартість яких є меншою за зазначену, можливе без застосування електронної системи закупівель. Але потрібно пам’ятати, що якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 цієї частини, то замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель