Щодо арифметичних помилок

Редакція
1815
17 Листопада 2017
Щодо арифметичних помилок
1815
17 Листопада 2017

Добрий день! Закон України про публічні закупівлі (на відміну від Закону України про здійснення державних закупівель) не має механізму виправлення арифметичних помилок, допущених учасником. У ньому йдеться тільки про формальні помилки. Чи правильно ми розуміємо, що оскільки Законом про публічні закупівлі питання про виправлення арифметичниз помилок, допущених учасником, не врегульовано, то у випадку, якщо ми допустили в нашій тендерній пропозиції арифметичну помилку, яка не призводить до зміни вартості нашої тендерної пропозиції, тобто має формальний (несуттєвий) характер, замовник має право не відхиляти нашу тендерну пропозицію? Дякую.

Добрий день! Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їхніх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважають помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме: технічні помилки та описки. Тобто включення до тендерної документації переліку формальних (несуттєвих) помилок є правом, а не обов’язком замовника.

Визначати, чи є помилка формальною або вона впливає на зміст тендерної пропозиції і є підставою для відхилення, буде також замовник. Якщо тендерна документація містить перелік формальних помилок, то радимо зважати на те, що цей перелік є вичерпним, усі інші помилки учасника поза цим переліком можуть слугувати підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника. Якщо не містить, то будь-яка помилка учасника в тендерної пропозиції може призвести до відхилення такої тендерної пропозиції.

Але нагадуємо, що в разі незгоди з рішенням замовника щодо відхилення тендерної пропозиції учасник має право повторно звернутися з вимогою до замовника (ч. 3 ст. 30 Закону) або зі скаргою до органу оскарження (ст. 18 Закону). При цьому в Законі не міститься визначення поняття «арифметична помилка» та не передбачено механізму і порядку виправлення замовником арифметичних помилок у тендерній пропозиції. Учасник має можливість виправити арифметичну помилку у своїй тендерній пропозиції, але до кінцевого строку її подання. В іншому випадку допущення арифметичної помилки при підготовці тендерної пропозиції — це є ризик учасника, що спричинить відхиленння його тендерної пропозиції.

Детальніше із цим питанням можна ознайомитись у випуску журналу № 6 (69) за червень 2017 року на стор. 25–29.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО