Заходи із професійної адаптації учасників АТО: чи закупівля в розумінні Закону?

Анастасія Матвійчук
249
28 Березня 2020
СПЕЦВИПУСК
Заходи із професійної адаптації учасників АТО: чи закупівля в розумінні Закону?
249
28 Березня 2020

Питання від читача

«Добрий день! Допоможіть, будь ласка. Управління соціального захисту населення згідно з Постановою КМУ від 31.03.2015 № 179 здійснює заходи з професійної адаптації учасників АТО в результаті укладення тристоронніх договорів (управління – заклад освіти – учасник АТО). Чи є в даному випадкові послуги предметом закупівлі і чи оприлюднюють у системі звіти про укладені тристоронні договори?»

Відповідь експерта

— Доброго дня! За змістом пунктів 1, 15, 21 та 24 Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого Постановою Уряду від 21.06.2017 № 432, органи соціального захисту населення укладають з відповідними освітніми закладами договори про надання послуг з професійного навчання (організації курсів цільового призначення), оплата за якими відбувається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 (далі — Порядок № 179). Відповідно до пункту 6 Порядку № 179 закупівля послуг за бюджетні кошти відбувається в установленому законом порядку. Таким законом є саме Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), згідно з пунктами 20 та 17 частини 1 статті 1 якого публічна закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому цим Законом, а послуги — це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Що ж стосується оприлюднення звітів про укладені договори, то відповідно до частини 1 статті 2 Закону в разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. Згідно з частиною 1 статті 10 Закону, звіт про укладені договори оприлюднюють протягом одного дня з дня укладення договору.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель