Рахункова палата України активно складає протоколи за статтею 164-14 КУпАП

Іван Шекун
674
9 Вересня 2019
Рахункова палата України активно складає протоколи за статтею 164-14 КУпАП
674
9 Вересня 2019

Допоки у всіх на вустах моніторинги та перевірки закупівель, які проводить Держаудитслужба, від «летаргійного сну» прокинувся контрольний орган у сфері закупівель (Рахункова палата України), який почав активно складати протоколи за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі —– КУпАП).

Варто пригадати, що, згідно зі статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Рахункова палата України (далі — Рахункова палата) наділена правом складати та направляти до суду протоколи за:

 • порушення законодавства про бюджетну систему України (стаття 164-12 КУпАП);
 • порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти (ст. 164-14 КУпАП);
 • невиконання законних вимог Рахункової палати або створення перешкод у її роботі, надання завідомо неправдивої інформації, а так само недодержання встановлених законодавством строків надання інформації (частини 5 і 6 статті 188-19 КУпАП).

Однак практично протягом усього свого існування повноважень для Рахункової палати щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення як Законом України «Про Рахункову палату» (від 1996 року), так і будь-яким іншим нормативним актом передбачено не було.

Про повноваження Рахункової палати складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 164-14 КУпАП

Водночас із прийняттям нового Закону України «Про Рахункову палату» від 2 липня 2015 року № 576-VIII (далі — Закон про Рахункову палату) повноваження Рахункової палати дещо розширились, і тим...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель