Підсумки 2016 року: звітуємо на початку 2017-го без затримок

Редакція
336
2 Грудня 2016
Підсумки 2016 року: звітуємо на початку 2017-го без затримок
336
2 Грудня 2016

Нинішній насичений подіями рік добігає кінця. Сумлінному замовникові-перфекціоністу залишається відзвітувати про результати докладених зусиль упродовж усього 2016 року та розпочати новий відлік своїх досягнень. Аби замовникам нічого не проґавити, нижче ми нагадаємо вам, яку звітність потрібно подати на початку 2017 року. 

ЗВІТИ

Форма державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель» (здавати до 16.01.2017)

Наказ Державної служби статистики України від 12.11.2016 № 334 містить вичерпний перелік суб’єктів, що звітують за формою державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про здійснення державних закупівель» (далі — форма № 1-торги). Форму № 1-торги здають до органів статистики щоквартально не пізніше 16 числа місяця, наступного за звітним періодом. І хоча 16 січня 2017 року припадає на понеділок, радимо вам не затягувати, готувати та здавати відповідний звіт заздалегідь.

Відповідно до п. 1.3 Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про здійснення державних закупівель» від 24.11.2014 № 17.4-12/49 форма відображає щоквартальні дані з наростаючим підсумком з початку року про закупівлі, які відбулися у звітному періоді (у разі укладення договору про закупівлю у звітному періоді), та про торги, які відмінено чи визнано такими, що не відбулися.

Звертаємо вашу увагу, що даний звіт стосується лише тих процедур закупівель, що були проведені відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон про держзакупівлі) та/або Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (далі — Закон про особливості).

Отже, замовники звітують за даною формою щодо закупівель, які відбулися у звітному періоді (у разі укладення договору про закупівлю у звітному періоді), та про торги, які відмінено чи визнано такими, що не відбулися за Законом  про держзакупівлі та/або Законом про особливості.

З детальнішою інформацією щодо складання нової форми звіту № 1-торги і з роз’ясненням щодо заповнення даної форми ви можете ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 3 (42) за березень 2015 року на стор. 30–31.

Звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств

З 1 серпня 2016 року у зв’язку зі введенням у дію Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі) було внесено зміни в Господарський кодекс. Отже, відповідно до положень Господарського кодексу України суб’єкти господарювання, визначені в частині першій статті 75, частині другій статті 77, частині дев’ятій статті 78 та частині п’ятій статті 79 Господарського кодексу України, у разі здійснення ними закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною першою статті 2 Закону, оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу, визначеного Законом (prozorro.gov.ua), звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов не пізніше ніж через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або внесення змін до нього.

З детальнішою інформацією з приводу складання та розміщення звіту про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств на веб-порталі Уповноваженого органу (https://prozorro.gov.ua/) читайте в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 8–14.

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

Звіт про виконання договору замовник повинен підготувати та подати для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Повідомлення про внесення змін до договору потрібно готувати лише тоді, коли зміни до договору внесено згідно з частиною 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі. Оприлюднюють даний документ протягом 3 днів з дня внесення змін. У решті випадків даний документ не потрібен.

Обидві форми затверджено наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон про держзакупівлі) передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

Звіт про виконання договору замовник повинен підготувати й подати для оприлюднення на веб-порталі tender.me.gov.ua протягом 3 робочих днів за умови настання однієї з таких підстав: з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Повідомлення про внесення змін до договору потрібно готувати лише тоді, коли зміни до договору внесено відповідно до пунктів 1, 2, 4, 5 та 8 частини 5 статті 40 Закону про держзакупівлі. Оприлюднюють даний документ протягом 3 робочих днів з дня внесення змін. У решті випадків даний документ не потрібен.

Звертаємо вашу увагу, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у листі щодо надання відповіді на запит нашого журналу зазначило, що у зв’язку зі втратою чинності Законом України «Про здійснення державних закупівель» підстави для оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору відсутні. Та оскільки веб-порталtender.me.gov.ua продовжує функціонувати, рекомендуємо розміщувати зазначені документи на даному веб-порталі, поки така можливість є.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення інформації про внесення змін до договору, укладеного на виконання Закону України «Про здійснення державних закупівель» після втрати чинності цим Законом, ви можете ознайомитися на стор. 41 у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 11 (62) за листопад 2016 року.

Звітуємо на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів

[детальніше про форми звітів залежно від категорії суб’єкта подання інформації та предмета звітування — у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 6 (57) за червень 2016 року на стор. 39–41] 

 • Суб’єкти, які використовують кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів (тобто розпорядники та одержувачі таких коштів), звітують щоквартально, не пізніше як за 35 календарних днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 4-й квартал 2016 року — до 4 лютого 2017 року*.
 • Суб’єкти господарювання державної і комунальної форм власності (у розумінні Закону України від 11.02.2015 № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів») звітують про використання коштів, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, тобто за 2016 рік — до 31 січня 2017 року.
 • Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та органи Пенсійного фонду звітують щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 4-й квартал 2016 року — до 4 лютого 2017 року*.

Інформацію оприлюднюють на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів за адресою в мережі Інтернет — http://e-data.gov.ua/

* Звертаємо вашу увагу, що 4 лютого 2017 року припадає на вихідний день, тому, згідно з частиною 5 статті 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону в місці вчинення певної дії, то днем закінчення строку є перший за ним робочий день. Отже, крайній строк подання даної звітності до 6 лютого 2017 року. Радимо вам не затягувати та звітувати заздалегідь.

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.08.2015 № 719 дослідна експлуатація (тестовий режим) Єдиного веб-порталу використання публічних коштів продовжується протягом III та IV кварталів 2016 року.

Звіт про укладені договори

Звіт про укладені договори — це новий документ, передбачений частиною 1 статті 2 Закону про публічні закупівлі, за якою в разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель (за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону) замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону про публічні закупівлі протягом одного дня з дня укладення договору.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення звіту про укладені договори ви можете ознайомитися у випусках журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 8 (59) за серпень 2016 року на стор. 8–13 та № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 15–18.

Річні плани

Звітуємо за Законом України «Про доступ до публічної інформації»

З 13.06.2012 в Україні набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації», який 2015 року поповнився новою статтею 101 стосовно публічної інформації у формі відкритих даних. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначені Кабінетом Міністрів України в однойменному положенні, затвердженому Постановою від 21.10.2015 № 835 (далі — Положення № 835). Пунктом 2 вказаної постанови розпорядників інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації», зобов’язано забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням № 835. А додатком до Положення № 835 визначено, що всі розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель. Ця норма Положення № 835 є продовженням ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Строки оприлюднення річних планів відповідно до п. 26 Положення № 835 — протягом 30 календарних днів. Тож щоразу після затвердження/внесення змін до річного плану закупівель у замовника-розпорядника публічної інформації є місяць, щоб оприлюднити його на власному веб-сайті.

Відповідно до п. 4 Положення № 835 набори даних розпорядник інформації оприлюднює та регулярно оновлює не лише на своєму офіційному веб-сайті, а й на своїй веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Відповідно до п. 23 Положення № 835 усе оприлюднене (оновлене) на власному офіційному веб-сайті розпорядника протягом одного робочого дня підлягає оприлюдненню на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення річного плану закупівель на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на власному веб-сайті ви можете ознайомитися в даному номері журналу «Радник в сфері державних закупівель» — № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 11-13.


КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Нагадуємо, що додаток до річного плану згідно з Інструкцією щодо заповнення форми річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюють без проведення процедур закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106, замовник оприлюднював на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів щокварталу. Проте відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань (prozorro.gov.ua) закупівель (протягом п’яти днів з дня їх затвердження).

Звертаємо також увагу замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, що звіт про результати закупівель без проведення процедури закупівлі, після введення в дію для них Закону про публічні закупівлі, а саме з 1 квітня 2016 року, вже оприлюднювати не потрібно.

З детальнішою інформацією щодо даного питання ви можете ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 4 (55) за квітень 2016 року на стор. 37–38.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель