Новини. Журнал за січень 2020

Вікторія Ревтюх
1676
16 Грудня 2019
Новини. Журнал за січень 2020
1676
16 Грудня 2019

Мінекономіки оприлюднило листа щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило лист № 3304-04/55553-06 від 21.12.2019 «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону», у листі йдеться про:

  • завершення процедур закупівель, розпочатих до введення в дію нової редакції Закону, та виконання укладених договорів;
  • загальні положення нової редакції Закону;
  • організацію закупівельної діяльності замовника;
  • оскарження процедур закупівель;
  • підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі;
  • інші нововведення в новій редакції Закону.

За матеріалами офіційного вебсайту Мінекономіки

Регулятор затвердив Зміни до Кодексу систем розподілу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила Постанову від 03.12.2019 № 2595 «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу», якою вдосконалено норми Кодексу систем розподілу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (Кодекс), та скорочено кількість процедур при наданні / отриманні послуги з приєднання електроустановок замовників до електричних мереж операторів системи розподілу.

За матеріалами офіційного вебсайту НКРЕКП

Зміни в Законі «Про публічні закупівлі» у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу

Законом установлено, що замовник, який здійснюватиме або здійснює діяльність з транспортування природного газу, має право без застосування передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» процедур закупівель протягом шести місяців з 01.12.2019 укладати договори про закупівлю товарів і послуг з юридичною особою, яка буде припиняти або припинила здійснення діяльності з транспортування природного газу у зв’язку з виконанням вимог про відокремлення та незалежність оператора газотранспортної системи, якщо закупівля таких товарів чи послуг необхідна для забезпечення безперервного функціонування об’єктів газотранспортної системи.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Президент підписав Закон про Державний бюджет України на 2020 рік

Для забезпечення подальшого реформування системи охорони здоров’я в Державному бюджеті на 2020 рік виділено кошти на:

  • реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення (72,0 млрд грн);
  • розвиток системи громадського здоров’я та заходи боротьби з епідеміями (3,7 млрд грн);
  • модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (1,0 млрд грн);
  • розвиток системи екстреної медичної допомоги (понад 0,9 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам).

Для розбудови транспортної інфраструктури в Державному бюджеті виділено понад 70 млрд грн.

Державну підтримку соціально-економічного розвитку регіонів також передбачено здійснювати через Державний фонд регіонального розвитку (7,5 млрд грн) та з допомогою надання субвенцій місцевим бюджетам (5,4 млрд грн).

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Prozorro: з 15 січня 2020 року набувають чинності нові тарифи у Prozorro Market

З 15 січня 2020 року постачальники, які продають свій товар в електронному каталозі Prozorro Market, сплачуватимуть комісію у розмірі 5 % від угоди. Упродовж 8 місяців, відколи Prozorro Market розпочав свою роботу у пілоті, плата з бізнесу не стягувалась. Станом на сьогодні сума укладених договорів в каталозі складає близько 9 мільйонів гривень.

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

Урегулювання попередньої оплати бюджетними коштами

За повідомленнями офіційного вебсайту Міністерства фінансів України, Кабінет Міністрів України схвалив нову постанову щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти. Дана постанова має підвищити рівень фінансово-бюджетної дисципліни розпорядників (одержувачів) та сприятиме уникненню тривалого відволікання бюджетних коштів. Акт спрямований на підвищення ролі головних розпорядників бюджетних коштів щодо управління бюджетними коштами, а також підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни при використанні бюджетних коштів. Даною Постановою, зокрема, визнано такою, що втратила чинність, постанову Уряду від 23.04.2014 № 117.

За матеріалами офіційного вебсайту Міністерства фінансів України

ДПС оприлюднила новий набір даних у формі відкритих даних

Державна податкова служба України оприлюднила новий набір даних у формі відкритих даних «Єдиний державний реєстр суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним».

Зазначений набір даних оприлюднено і в подальшому оновлюватимуть на порталі відкритих даних Єдиного державного вебпорталу відкритих даних (https://data.gov.ua) та в банері «Відкриті дані» головної сторінки офіційного вебпорталу ДПС (http://tax.gov.ua). Новий набір розміщено відповідно до п. 5 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами). ДПС закликає громадськість використовувати набори даних, які оприлюднюють у формі відкритих даних.

За матеріалами офіційного вебсайту Державної податкової служби України

Уряд створив Офіс фінансового контролю

Уряд реорганізував Державну аудиторську службу та створив на її базі Офіс фінансового контролю — центральний орган виконавчої влади (інспекцію), який реалізовуватиме державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Діяльність Офісу фінансового контролю буде спрямовуватись через міністра фінансів.

Реформування Державної аудиторської служби та створення в установленому порядку нового органу державного фінансового контролю, який здійснюватиме аналіз інформації щодо використання державних ресурсів і контрольні заходи за високоризиковими операціями, передбачено Указом Президента України від 08.11.2019 № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

За матеріалами офіційного вебсайту Міністерства фінансів України

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО