Лист ДП «ПРОЗОРРО» щодо відображення показника ПДВ у звіті про проведення процедури закупівлі відповідно до пропозиції переможця

Редакція
4857
21 Грудня 2016
Лист ДП «ПРОЗОРРО» щодо відображення показника ПДВ у звіті про проведення процедури закупівлі відповідно до пропозиції переможця
4857
21 Грудня 2016

Останнім часом, у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про публічні закупівлі» та активним використанням електронної системи публічних закупівель Prozorro відповідно до вимог цього нормативного документа, при реалізації норм законодавства у сфері публічних закупівель за допомогою веб-порталу ProZorro замовники та учасники опинились у ситуації, коли задоволення потреб замовника, яке полягає у фактичному придбанні товарів, робіт і послуг, є неможливим, оскільки органи Державної казначейської служби України (далі — Казначейство) відмовляють розпорядникам бюджетних коштів у реєстрації договорів, укладених за результатами проведення відповідної процедури закупівлі.

Суть питання полягає в тому, що при оприлюдненні в електронній системі оголошення про проведення відкритих торгів замовник зобов’язаний вказати очікувану вартість предмета закупівлі і зазначити при цьому те, з ПДВ вона чи без ПДВ.

Якщо замовник вказав в оголошенні, що очікувана вартість з ПДВ, то в подальшому система самостійно відтворює задані параметри і в повідомленні про намір укласти договір, і у звіті. Тобто для зручності замовників повідомлення про намір укласти договір та звіт про результати проведення процедури закупівлі система формує автоматично. При формуванні цього звіту система «підтягує» всю інформацію про торги з оголошення про проведення процедури закупівлі. Тож якщо замовник оголошував закупівлю на очікувану вартість з ПДВ, то і вартість пропозиції переможця у звіті про проведення закупівлі буде показана з ПДВ, адже система «не бачить» того, чи переможець платник ПДВ або неплатник. Замовник у даному випадку не має можливості змінити цю інформацію. 

У результаті торгів, коли очікувана вартість предмета закупівлі в оголошенні про проведення відкритих торгів вказана з ПДВ, а переможцем став неплатник ПДВ, Казначейство не реєструє бюджетні зобов’язання за відповідним договором, оскільки інформація про загальну вартість у договорі не відповідає повідомленню про намір укласти договір та звітові про результати проведення процедури закупівлі.

Якщо дану ситуацію залишити без змін, то на практиці відбувається так: коли замовник оголошує тендер та вказує очікувану вартість із ПДВ, то це означає, що кожен учасник повинен уважно читати інформацію в оголошенні про закупівлю. І якщо він є неплатником ПДВ, то не подавати свою пропозицію. І, навпаки, якщо замовник в оголошенні про закупівлю очікувану вартість закупівлі вказав без ПДВ, то там немає чого робити учасникам, які є платниками податку на додану вартість.

Проте досвідчені замовник та учасник одразу ж розгледять, що такі умови проведення публічних закупівель є недолугими та дискримінаційними.

Тож для оперативного вирішення вищевикладеної проблеми в інтересах замовників та учасників ДП «Прозорро» звернулося з інформаційним листом до Державної казначейської служби України, в якому виклало вищеописану нашою редакцією ситуацію та пообіцяло найближчим часом доопрацювати функціонал електронної системи закупівель, внісши до системи зміни.

Нижче редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» пропонує вашій увазі повний текст листа ДП «Прозорро» до Державної казначейської служби України.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «ПРОЗОРРО»
 (ДП «ПРОЗОРРО»)

08.11.2016 № 206/880/10           Державна казначейська
служба України

З огляду на те, що останнім часом збільшилась кількість звернень замовників, які використовують систему електронних публічних закупівель Prozorro (далі — Prozorro), з питанням щодо формування звіту про результати проведення процедур закупівель, зокрема в частині відображення показника включення податку на додану вартість (далі — ПДВ), інформуємо Вас про наступне.

На виконання норми статті 19 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі» (зі змінами) та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» у системі Prozorro реалізовано механізм автоматичного формування й оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі. Таким чином замовники не можуть впливати на зміст інформації, яка відображається у звіті про результати проведення процедур закупівель.

Функціонально система Prozorro при формуванні звіту про результати проведення процедур закупівель відображає наявність показника ПДВ в разі, якщо такий показник було відображено Замовником в оголошенні, при цьому не відображає інформацію щодо наявності/відсутності показника ПДВ у пропозиції переможця.

Наразі ми опрацьовуємо можливість зміни функціоналу і плануємо відкрити можливість визначати наявність показника ПДВ у звіті про проведення процедури закупівлі відповідно до пропозиції переможця. При цьому запровадження таких змін потребує певного часу. Про реалізацію зазначеного функціоналу користувачів буде повідомлено через новини на нашому сайті prozorro.gov.ua.

В. о. генерального директора
ДП «ПРОЗОРРО»
Н. В. Бігун


За повідомленнями ДП «Прозорро», розміщеними на однойменному веб-порталі в рубриці «Новини», до усунення технічних невідповідностей у системі органи Державної казначейської служби України мають приймати на реєстрацію відповідні договори.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО