Яким є строк для оприлюденння річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель?

Редакція
2415
13 Серпня 2015
Яким є строк для оприлюденння річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель?
2415
13 Серпня 2015

Для замовників, що підпадають під регулювання Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (далі — Закон про особливості), передбачено, окрім річного плану закупівель, обов’язок готувати та оприлюднювати річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15.09.2014 № 1106, річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, складають щодо закупівель, які здійснюють відповідно до частини першої статті 4 Закону про особливості.

При цьому жодним нормативним актом не визначено строк для підготовки та оприлюднення річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель.

У зв’язку із цим редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» звернулася до Мінекономрозвитку по роз’яснення щодо рекомендованого строку для підготовки та оприлюднення цього документа.

З відповіддю Уповноваженого органу знайомимо вас нижче.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/18302-07 від 08.06.2015
Закон України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (далі — Закон про особливості) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності, визначених цим Законом.
Відповідно до статті 3 Закону про особливості, зокрема річний план та зміни до нього (у разі наявності) обов'язково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.
Форма річного плану закупівель затверджується Уповноваженим органом з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106 затверджено форми документів у сфері державних закупівель, зокрема форму річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель.
Так, строки для оприлюднення, у тому числі річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, визначені частиною другою статті 3 Закону про особливості.

Коментар від редакції:

Отже, Мінекономрозвитку поняття «річний план», про яке йдеться в статті 3 Закону про особливості, трактує як загальний термін, що вміщує в собі поняття «річний план закупівель» та «річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель».

А тому зазначає, що річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, та зміни до нього замовник обов’язково безоплатно має оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)