Доля рамкових угод, укладених до 19.04.2020

Анастасія Матвійчук
353
29 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Доля рамкових угод, укладених до 19.04.2020
353
29 Травня 2020

Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон про публічні Закупівлі, Закон), введена в дію з 19.04.2020, містить багато нововведень. Правила організації та проведення рамкових угод істотних змін не зазнали, тож більшість закупівельної громадськості видихнула з полегшенням – «Працюємо, як працювали». От тільки поза увагою як закупівельників, так і законотворців, залишилося важливе питання: як бути з рамковими угодами, укладеними до 19.04.2020? Чи правомірно після введення в дію нового Закону проводити відбір постачальників за рамковими угодами, укладеними до 19.04.2020? З’ясуймо разом відповіді на ці питання.

Як відомо, закон не має зворотної сили, якщо тільки він не пом’якшує відповідальність особи (частина 1 статті 58 Конституції України). Це правило  конкретизоване у статті 5 ЦК України:

  1. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.
  2. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом’якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.
  3. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

З урахуванням викладених засад сформульоване і правило дії у часі нової редакції Закону про публічні закупівлі.  Відповідно до пунктів 5 і 6 Прикінцевих та перехідних...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель