Новини закупівель за липень 2016 року

Редакція
1062
1 Липня 2016
Новини закупівель за липень 2016 року
1062
1 Липня 2016

Новини в нормативно-правовому забезпеченні з питань складання звітності

З 1 липня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.06.2016 № 523 «Про затвердження Змін до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.06.2016 за № 847/28977, яким внесено зміни до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за № 196/20509. Згідно із зазначеними змінами, Порядок складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів передбачає складання головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів та розпорядниками коштів місцевих бюджетів нижчого рівня, що мають свою мережу, окремо форми № 2м та № 4-3м, у разі наявності залишків коштів на особових рахунках та банківських рахунках для розподілу коштів бюджету розвитку між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів. Пояснювальну записку (додаток 14) доповнено, зокрема, інформацією про загальні суми відкритих асигнувань, касових видатків та наданих кредитів, невикористаних відкритих асигнувань, причини невикористання відкритих асигнувань.

У Звіті про заборгованість за окремими програмами (форми № 7д.1, № 7м.1) буде наводитись інформація про прострочену дебіторську та кредиторську заборгованість за бюджетними програмами з повернення кредитів.

Викладено в новій редакції додаток 12 до Порядку «Довідка про використання кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів» та змінено періодичність його подання з місячної на квартальну та річну.

За матеріалами офіційного веб-сайту Держказначейства.

Світлана Панаіотіді: «МОЗ виконало рекомендації АМКУ щодо припинення антиконкурентних дій»

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) виконало рекомендації Антимонопольного комітету щодо недопущення обмеження конкуренції на ринках лікарських засобів з діючою речовиною Доцетаксел.

На офіційному веб-сайті МОЗ розміщено наказ від 02.06.2016 № 507 «Про затвердження номенклатури лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуватимуться на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру за державні кошти у 2016 році», яким затверджено Номенклатуру лікарських засобів, передбачених на закупівлю у 2016 році для лікування онкологічних хворих дорослого віку за Загальнодержавною програмою боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. До цієї номенклатури включено лікарський засіб з діючою речовиною Доцетаксел у дозуванні 20 мг та 80 мг. «Вжиті заходи сприятимуть усуненню адміністративних бар’єрів вступу на відповідний товарний ринок інших виробників лікарських засобів із цією ж діючою речовиною, але в інших стандартних дозуваннях, та відкриють шлях до участі в закупівлях за державні кошти за Загальнодержавною програмою боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року», — зазначила державний уповноважений Антимонопольного комітету Світлана Панаіотіді.

Нагадаємо, що в квітні 2016 року Антимонопольний комітет України надав МОЗ обов’язкові для розгляду рекомендації про вжиття заходів щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та усунення причин виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції і умов, що їм сприяють.

За матеріалами офіційного веб-порталу АМКУ.

Активи неплатоспроможних банків реалізовуватимуть з використанням стандартів та принципів системи ProZorro

Двадцять четвертого червня відбулося підписання Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються. Свої підписи під документом поставили голова Національного банку України Валерія Гонтарева, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін та голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов.

Підписаний Меморандум відкриває шлях до важливих змін у системі реалізації активів банків, що перебувають в управлінні Фонду гарантування. Результатами співпраці має стати створення та впровадження нової електронної системи торгів, які здійснюватимуть за стандартами і принципами, що лежать в основі системи електронних публічних закупівель ProZorro.

«Система ProZorro встигла стати взірцем для всіх, хто здійснює реформи. Завдяки ключовим принципам — прозорість, відкритість, рівний і максимально легкий доступ до торгів і аналітики — ProZorro вдалося докорінно змінити правила гри в публічних закупівлях. В ProZorro — більше 120 тис. тендерів і більше 1,8 млрд грн економії, а з повним переходом на систему з першого серпня розмір економії зросте в рази. Упевнений, що використання аналогічних технологій і підходів дозволить підвищити ефективність і у сфері реалізації банківських активів», — зазначив Максим Нефьодов.

За його словами, команда, яка займалася розробкою і впровадженням ProZorro, братиме безпосередню участь у створенні нової системи.

«Питання забезпечення максимального рівня прозорості та ефективності процесу продажу активів неплатоспроможних банків завжди було серед пріоритетних у Фонді гарантування вкладів. За досить короткий час ми пройшли шлях від продажу “з молотка” до реалізації активів через електронні аукціони. Сьогодні зроблено ще один вагомий крок у напрямку вдосконалення цього процесу. У його основу покладено принцип рівноправного доступу як потенційних покупців, так і кожного з учасників ринку до будь-якого виставленого на продаж активу», — сказав Костянтин Ворушилін.

У результаті буде створено єдині правила роботи організаторів торгів. Унаслідок спрощення доступу бірж та всіх зацікавлених інвесторів до інформації про виставлені на продаж активи підвищиться конкуренція. Своєю чергою, це сприятиме збільшенню надходжень від продажу, що дасть змогу Фонду гарантування повернути державі кошти, запозичені для виплати відшкодування вкладникам, та більшою мірою задовольнити вимоги кредиторів неплатоспроможних банків. Крім того, буде забезпечено повноцінний відкритий доступ громадськості до інформації про результати торгів з реалізації активів.

Як зазначила голова Національного банку Валерія Гонтарева, неплатоспроможні банки заборгували Національному банку України 46,6 млрд грн за основною сумою кредитів рефінансування та 7 млрд грн відсотків.

«У наших інтересах реалізувати активи, які були в заставі під ці кредити, за найвищою можливою ціною. Саме тому Національний банк виступає за створення ефективної та сучасної системи реалізації активів, за підвищення прозорості порядку виставлення активів на продаж і вдосконалення процесу купівлі майна. Інвестори повинні бути впевненими в тому, що отримають доступ до всіх активів, виставлених на продаж у даний час або в майбутньому. Ми сподіваємося, що підписаний Меморандум дозволить зробити торги активами ще прозорішими, і ми зможемо тільки в цьому році реалізувати активи неплатоспроможних банків на 12 млрд гривень», — зауважила Валерія Гонтарева.

Своєю чергою, голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов зазначив, що система публічних електронних закупівель ProZorro зарекомендувала себе як революційна платформа, і це визнано на міжнародному рівні.

«Вона полягає в мінімізації людського фактора під час державних закупівель, а отже, забезпечує зменшення рівня корупції при держзакупівлях. Тому її принципи буде доцільно використовувати і при реалізації майна неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються. У нас є застороги щодо корупційної складової при продажу активів таких банків. Їх реалізація має проводитися максимально результативно та на однакових умовах. І на сьогодні ProZorro зможе забезпечити державі цю відкритість та ефективність», — сказав Андрій Марусов.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Нацбанку України.

Міноборони зекономило 400 млн грн на закупівлі харчів завдяки ProZorro

З початку року завдяки проведенню закупівель за системою ProZorro при закупівлі харчів Міноборони вдалося зекономити 400 млн грн. Про це першого червня повідомив міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час засідання Кабінету Міністрів України.

За словами керівника оборонного відомства, з метою підвищення прозорості процедур під час здійснення державних закупівель, а також запобігання корупції в Міністерстві оборони України максимально використовують систему електронних державних закупівель. «Ми із системою ProZorro працюємо вже більше року, адже пілотний проект щодо її впровадження проходив саме в Міністерстві оборони. У цьому році тільки на закупівлі харчів, завдяки використанню цієї системи, ми зекономили майже 400 мільйонів гривень», — наголосив Степан Полторак.

Міністр оборони України підкреслив, що наведені цифри свідчать про позитивні результати роботи системи електронних державних закупівель ProZorro.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО