Чи може фоп врахувати кошти на покриття адміністративних витрат при визначенні вартості підрядних робіт?

Ірина Олійник
1648
28 Серпня 2019
Чи може фоп врахувати кошти на покриття адміністративних витрат при визначенні вартості підрядних робіт?
1648
28 Серпня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! відповідно до п. 5.8.16 ДСТУ б.Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва” до вартості об’єкта будівництва включають кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій. Чи може фізична особа-підприємець враховувати ці витрати при визначення вартості підрядних робіт?»

Відповідь експерта

— Добрий день! У п. 5.8.16 ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» наведено перелік витрат, які необхідно врахувати при складанні інвесторської кошторисної документації, а саме зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва.

Розмір коштів на покриття адміністративних витрат будівельних організації обчислюють за ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва».

Згідно з п. 5.2.1 ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013, в інвесторській кошторисній документації кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій визначають на підставі середніх показників, що наведено в додатку Д (вищезазначеного ДСТУ).

Згідно з п. 5.3.1 ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013, у складі ціни пропозиції учасника конкурсних торгів адміністративні витрати визначає підрядник на підставі обґрунтованої їх величини і структури, яка склалася в цій організації за попередній звітний період.

Згідно з п. 5.3.2 ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013, для розрахунку показника адміністративних витрат потрібні дані про обґрунтовані адміністративні витрати, пов’язані з виконанням будівельних робіт, за даними бухгалтерського обліку за попередній звітний період, а також загальна нормативно-розрахункова трудомісткість...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)