У даній публікації ми розмірковуємо над одним з ключових питань, яке час від часу хвилює замовників: чи є член тендерного комітету, включаючи голову, його заступника та секретаря, службовою особою? Чи набувають статусу службової особи рядові працівники замовника лише у зв’язку з фактом включення їх до тендерного комітету?
Кожен працівник, якого роботодавець-замовник включає до складу тендерного комітету чи призначає уповноваженою особою, повинен чітко усвідомлювати, чим йому це загрожує. У статті «Організація роботи тендерного комітету (уповноваженої особи): від А до Я», що вийшла друком у журналі «Радник в сфері державних закупівель» [№ 11 (74) за листопад 2017 року, стор. 8–15], ми вже торкалися цього питання. А сьогодні розглянемо детально, хто такі службові особи та чому практично будь-який працівник замовника, включений до складу тендерного комітету, автоматично набуває не лише нових посадових обов’язків, але й нового статусу, а отже — і нових граней відповідальності.
Нічне жахіття посадовця —стаття 364 Кримінального кодексу України
У правозастосовній практиці терміни «посадова особа» і «службова особа» зазвичай використовують як синоніми у значенні, наведеному в статті 18 та примітці до статті 364 КК України. Відповідно до частини 3 статті 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади...