Закупівельний простір, як завжди, наповнений актуальними та непростими питаннями, на які ми з радістю допомагаємо знайти відповіді. Група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб розібратись у закупівельних нововведеннях:
- Наприкінці 2022-го бюджетного року в замовників за деякими договорами про закупівлю залишилися неоплачені зобов’язання, що станом на початок наступного періоду призвело до виникнення кредиторської заборгованості, яка може бути погашена у 2023 році. Під такі випадки попало багато договорів про закупівлю, укладених за результатами проведення процедур, тобто ті договори, за якими замовникам необхідно звітувати про їх виконання. Однак виникає питання: чи правомірно замовнику оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про виконання договору, за яким існує непогашена кредиторська заборгованість перед постачальником (виконавцем)? У статті «Звітування про виконання за договорами про закупівлю, за якими виявлено кредиторську заборгованість на початку нового бюджетного року» розглянемо питання, як правильно в таких випадках діяти замовнику та яким чином у підтвердних документах слід відображати бюджетні зобов’язання, які будуть реєструватись для погашення кредиторської заборгованості у наступному бюджетному періоді.
- При укладенні прямого договору про закупівлю на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей замовнику, щоб уникнути будь-яких зауважень з боку контролюючих органів, варто отримати всі документи, що вимагалися від учасника в тендерній документації відмінених відкритих торгів, про що більш детально можете дізнатись у статті «Які документи потрібно вимагати під час укладання прямого договору, якщо не відбулися відкриті торги (з особливостями) через відсутність учасників (учасника)?».
- Із законодавчої точки зору замовник має право зареєструвати бюджетні зобов’язання на суму меншу, ніж сума договору про закупівлю, якщо в договорі про закупівлю буде чітко визначено конкретну суму бюджетних зобов’язань за конкретним договором про закупівлю, тобто визначено джерела фінансування замовника. Утім, з практичної точки зору зареєструвати частково зобов’язання за договором важко, а подекуди неможливо, особливо розпорядникам бюджетних коштів. Тож, у статті «Договір про закупівлю укладено на 500 тис. грн, але кошторисом виділено лише 250 тис.: зменшувати обсяги чи є інші варіанти?» надамо відповіді на запитання щодо часткової реєстрації зобов’язань за договором про закупівлю.
- Саме у статті «Вебінар: як не загубити договір, за яким потрібно оприлюднити звіт про виконання» ви дізнаєтесь із вуст Поліни Колганової, яка є тренеркою з публічного модуля аналітики команди DOZORRO Transparency International Ukraine, як серед кіпи щоденної нелегкої роботи закупівельника раптом не загубити договір про закупівлю, за яким необхідно оприлюднити звіт про виконання.
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила ряд постанов, якими змінено тарифи на розподіл електричної енергії на 2023 рік. Постанови набирають чинності та тарифи починають діяти з 01.01.2023. Для зручності замовників підготовлено таблицю, яку зможете переглянути у статті «Змінено тарифи на розподіл електричної енергії на 2023 рік».
Звертаємо вашу увагу! Редакція слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ «Воєнний стан».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.
Слава Україні! Героям Слава!
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».