Найголовніше за тиждень (до 28.06.2024)

Лілія Груздо
445
29 Червня 2024
Найголовніше за тиждень (до 28.06.2024)
445
29 Червня 2024

Цього тижня поговоримо про закупівлю газу, проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт та про моніторинги ДАСУ стосовно укладених договорів. Актуальність цих тем не підлягає сумніву, тому добірка корисних матеріалів допоможе з ними розібратися.

  • Під час укладення договору на постачання природного газу відбувається підключення до постачання. Це відбувається автоматично через платформу Оператора ГТС України на запит від нового постачальника. Після отримання згоди та підтвердження на зміну від попереднього постачальника відбувається перемикання по ЕІС-коду. У разі, якщо з попереднім постачальником є заборгованість чи наявна помилка в ЕІС-коді, платформа надає відмову від попереднього постачальника або ж повідомляє про помилку в ЕІС-коді. Така помилка надалі може призвести, як мінімум, до внесення змін до договору про закупівлю відповідними додатковими угодами, як максимум — наприклад, до відмови від реєстрації договору про закупівлю у ДКСУ, визнання його недійсним чи скасування процедури закупівлі у зв’язку з неможливістю усунення помилок. Що робити в разі необхідності припинення постачання? Відповідь на це й інші питання ви знайдете у статті «Ведення договору простою мовою, або Поради та секрети співпраці з постачальником, зокрема у разі коливання цін на ринку».
  • Часто замовники під час проведення відкритих торгів встановлюють строк виконання зобов’язань, якого під час укладання договору вже неможливо дотриматись. Тоді замовниками здійснюються заходи щодо зміни цих строків на реально допустимі. Враховуючи вимоги пункту 18 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки. Як бачимо, стосовно строків виконання не передбачається можливості внесення змін на етапі укладання договору. Які покарання передбачають органи ДАСУ в таких випадках та як не слід вчиняти замовникам, ми розповіли у статті «Невідповідність строку поставки в договорі про закупівлю строку в проєкті договору, визначеному в ТД: практика ДАСУ».
  • Згідно з Особливостями замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. У свою чергу, Закон визначає поняття предмета закупівлі та поняття послуг у розумінні Закону. Як бути замовнику в розумінні Закону у разі, якщо виникає необхідність сплатити за послуги електронного майданчика у разі участі в закупівлі як учасника, детально описали у статті «Замовнику потрібно взяти участь у торгах зі сторони постачальника: послуги використання електронного майданчика вносити в систему?».
  • Відповідно до ДБН А.2.2-3:2014 проєктна документація — затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об’єктів будівництва. Не допускається розроблення проєктної документації без інженерних вишукувань, що повинні бути виконані відповідно до ДБН А.2.1-1 на нових земельних ділянках, а при капітальному ремонті об’єктів — без уточнення раніше виконаних інженерних вишукувань та інструментального обстеження об’єктів. Для того щоб правильно визначитися з предметом закупівлі у разі придбання проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт, рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт».
  • Модульні будівлі — це будівлі, що будуються з готових, попередньо підготовлених збірних конструкцій (модулів). Така технологія дозволяє швидко з’єднувати один з одним від кількох до кількох десятків модулів. При цьому їх з’єднання можуть бути як горизонтальними, так і вертикальними, що дозволяє утворювати досить великі будівельні конструкції, у т. ч. багатоповерхові. Як правильно здійснювати закупівлю модульних будинків (як товари чи як роботи), з’ясували у статті «Закупівля модульного будинку».

До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити зразок листа-відмови від товару.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО