Найголовніше за тиждень (до 16.02.2024)

Лілія Груздо
866
17 Лютого 2024
Найголовніше за тиждень (до 16.02.2024)
866
17 Лютого 2024

Цього тижня було внесено зміни до постанови КМУ № 1178. Ці зміни вже двадцяті. Фахівці порталу RADNUK.COM.UA опрацювали нововведення та передбачили дії учасників закупівельного процесу. У добірці цього тижня на вас чекають корисні та цікаві статті, які ви можете використовувати у практиці.

  • 13.02.2024 набула чинності постанова КМУ від 09.02.2024 № 131, якою внесені двадцяті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості). Частина змін набула чинності 13.02.2024, а частина почне діяти лише через 30 днів з дня опублікування Постанови № 131. З детальним оглядом нововведень ознайомтеся у статті «Двадцяті зміни до Особливостей набули чинності 13.02.2024: порівняльна таблиця».
  • У зв’язку з двадцятими змінами до Особливостей замовникам, оголошуючи відкриті торги з 13.02.2024, потрібно внести зміни до тендерної документації (ТД) та відповідних протоколів уповноваженої особи. У зв’язку з розширенням санкційного законодавства відносно Ісламської Республіки Іран уповноваженій особі відтепер слід враховувати це і в протоколі про відхилення учасника, який є резидентом та/або зареєстрований, та/або є юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є резидент Ісламської Республіки Іран. У статті «Що потрібно змінити в ТД та протоколах з 13.02.2024 у зв’язку із двадцятими змінами до Особливостей» знайдете всю необхідну інформацію, щоб привести документи у відповідність з чинним законодавством.
  • Відповідно до абзацу 2 пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) пункт щодо обов’язку застосування вимог щодо локалізації виробництва в закупівлях не застосовується до закупівель, які підпадають під дію положень Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі», а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Перелік міжнародних угод містить вартісні пороги, які розраховуються в СПЗ. Спеціальні права запозичення (СПЗ) — резервний та платіжний засіб, що емітується Міжнародним валютним фондом (МВФ). Існує лише в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках. На період з 01.01.2024 по 31.12.2025 курс СПЗ становитиме 1 СПЗ = 51,0462 грн. У статті «Незастосування локалізації: перелік угод з відповідним переліком країн та пороговими значеннями» ви знайдете всю необхідну інформацію, щоб визначити, чи можете не застосовувати локалізацію при здійсненні закупівлі.
  • Якщо в складі робіт постачались локалізовані товари однієї торгової марки, під якою працює декілька виробництв, товари яких постачались учасником під час виконання зобов’язань за договором про закупівлю, замовник разом зі звітом про виконання договору про закупівлю оприлюднює надані таким підрядником, з яким укладено договір про закупівлю робіт, підготовлені виробниками товару фактичні калькуляції на локалізований товар цієї торгової марки. Як забезпечити можливість постачання товарів однієї торгової марки з ідентичними характеристиками та якістю, на які замовник набуває право власності в складі закупівлі робіт та які могли бути вироблені на різних потужностях виробників, що відповідають вимогам щодо ступеня локалізації, детально розглянули у статті «Змінився виробник, але не змінилась торгова марка: як прозвітувати про виконання».
  • Під час воєнного стану публічні закупівлі здійснюються відповідно до норм Закону з урахуванням норм Особливостей, тож зараз публічні закупівлі видозмінені, зокрема нормами Особливостей замість переговорної процедури закупівлі передбачено, що замовник може укласти прямий договір у понадпорогових межах в разі наявності підстав, визначених у пункті 13 Особливостей. Вартісні межі для проведення закупівель, передбачені Законом, також видозмінені Особливостями. На що варто звернути увагу під час проведення закупівель, дізнаєтеся зі статті «Особливості здійснення публічних закупівель».

До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити зразок службової записки.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО