Дві сторони закупівельників: ті, що здійснюють закупівлі за Законом, та ті, що закуповують згідно з Постановою № 169

Олег Підгірський
5485
27 Квітня 2022
Дві сторони закупівельників: ті, що здійснюють закупівлі за Законом, та ті, що закуповують згідно з Постановою № 169
5485
27 Квітня 2022

У реаліях сьогодення, у період дії правового режиму воєнного стану, виникли дві сторони закупівельників. Позиція однієї — це здійснення публічних закупівель з дотриманням норм Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон). Позиція іншої — це здійснення закупівель з дотриманням принципів здійснення закупівель, але керуючись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169). І котра зі сторін права? Розберімося.

Юридична сила Закону

Постанова № 169 набула чинності в день її прийняття. Про юридичну силу Постанови № 169 описано в статті порталу RADNUK.COM.UA під назвою «Уряд дав перші вказівки щодо організації закупівель в умовах воєнного стану».

Проте варто зазначити, що відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Простіше кажучи та виходячи з теорії права, в Україні діє ієрархія нормативно-правових актів, кожен з яких має свою величину юридичної сили. Так, основний закон держави, який має найвищу юридичну силу, — Конституція України, нижче — міжнародні договори, ратифіковані Україною, ще нижче — закони України, і ще нижче — підзаконні нормативно-правові акти, такі як постанови Кабінету Міністрів України.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану