Відхилення через накладення електронного підпису незахищеного типу. Правильно чи ні?

Катерина Плашенко
671
13 Червня 2021
Відхилення через накладення електронного підпису незахищеного типу. Правильно чи ні?
671
13 Червня 2021

Як відомо, станом на червень учасники мають право використовувати удосконалений електронний підпис (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 193) до 31.12 2021 та кваліфікований електронний підпис (далі — КЕП). Більше інформації читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Навіщо електронний підпис учаснику закупівель?» та «Удосконалений чи кваліфікований електронний підпис: аналіз та рекомендації».

КЕП — це той самий удосконалений підпис, але він має відповідати значній кількості вимог до його захисту, а отже, має значно вищий рівень захисту використання. На виконання наказу Мінекономіки № 1082 від 11.06.2020 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» з 12.04.2021 учасники обов’язково повинні накладати на тендерну пропозицію / пропозицію електронний підпис. Детальніше про це читайте у статті «Накладання УЕП / КЕП обов’язкове!».

Чи має право замовник відхилити учасника, якщо останній підписав документи у складі тендерної пропозиції / пропозиції електронним підписом з незахищеним типом носія?

Залежить виключно від умов тендерної документації. Якщо замовник прописав у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що учасники повинні підписати документи тендерної пропозиції / пропозиції, накладаючи електронний підпис із захищеним типом носія, тобто КЕП, а учасник використав...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.