Як правильно заповнити електронні поля для підтвердження статті 17 під час подання тендерної пропозиції?

Редакція
2877
10 Березня 2021
Як правильно заповнити електронні поля для підтвердження статті 17 під час подання тендерної пропозиції?
2877
10 Березня 2021

Усі майданчики електронної системи закупівель з 04.12.2020 ввели новий функціонал підтвердження інформації про відсутність підстав для відмови в участі в тендері за статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У зв’язку з цим в учасників публічних закупівель виникають питання, наприклад, як правильно заповнити електронні поля для підтвердження статті 17 під час подання тендерної пропозиції або якщо учасник заповнив електронні поля, чи повинен він надавати додатково в складі тендерної пропозиції документ, який повторно підтвердить цю саму інформацію? Відповідь читайте нижче.

Замовник під час оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі самостійно обирає спосіб підтвердження інформації, регламентованої статтею 17 Закону:

  • прикріпити файл;
  • заповнити текстове поле;
  • прикріпити файл і заповнити текстове поле.

Для правильного заповнення електронних полів учаснику потрібно уважно вивчити вимоги замовника та виконати їх повною мірою. Якщо замовник вимагає прикріпити файл, то учаснику необхідно прикріпити файл, при цьому саме з тією інформацією, яка зазначена замовником.

Якщо замовник вимагає заповнити текстове поле, то учаснику слід виконати вимогу замовника в довільній формі в текстовому форматі.

Якщо замовник просить заповнити текстове  поле  та прикріпити файл, то учасник повинен надати  відповідну інформацію як у текстовому форматі, так і шляхом завантаження окремого документа у складі тендерної пропозиції.

Якщо учасник заповнив електронні поля під час подання тендерної пропозиції для підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, то повторно надавати інформацію в складі тендерної пропозиції потрібно лише в разі, якщо замовник встановив таку вимогу в тендерній документації або додатках до неї.

Як ми знаємо, головне правило публічних закупівель «тендерна пропозиція = тендерна документація». Отже, учасник зобов’язаний виконувати всі вимоги замовника і, якщо замовник просить підтвердити інформацію ще раз, учасник повинен знову надати ті самі дані у вигляді листів / довідок / тощо, як визначено умовами тендерної документації, або ж оскаржувати такі вимоги на відповідному етапі проведення процедури закупівлі.

Детальніше про діджиталізацію процесу здійснення закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Підтверджуємо відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі по-новому».

Впевнені, що процес цифрової автоматизації роботи PROZORRO спростить роботу учасників закупівель, сприятиме добросовісній конкуренції, прозорості та підвищить ефективність проведення процедур закупівель!

Технічна реалізація Прозорро

Інструкції, алгоритми дій, поради та рекомендації щодо використання електронної системи закупівель. Прозорро для учасників. Технічна реалізація Прозорро для учасників.