Учасники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
348
26 Вересня 2017
Учасники запитують, ми — відповідаємо
348
26 Вересня 2017

Добрий день! Чи може учасник для підтвердження відповідності ст. 16 Закону подати виконання аналогічних договорів за 2017 рік, якщо в тендерній документації встановлено “виконання аналогічних договорів” за 2015–2016 роки? Чи зобов’язаний замовник відхилити таку пропозицію згідно зі ст. 30 Закону? Дякую.

Добрий день! Якщо учасник подає для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям інформацію про досвід виконання аналогічного договору за період, який не відповідає періоду, встановленому замовником у тендерній документації, то таким чином учасник порушує умови тендерної документації. У зв’язку із цим замовник має відхилити тендерну пропозицію такого учасника на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону: тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Якщо учасник вважає такі умови тендерної документації дискримінаційними, то він має право у встановлені Законом строки звернутись до замовника з вимогою щодо усунення порушення або подати скаргу до органу оскарження. Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону, фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника по роз’яснення щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Згідно з ч. 2 ст. 18 Закону, скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можна подавати до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу