Ринок публічних закупівель для учасників-початківців: переваги та ризики

Катерина Плашенко
656
9 Березня 2021
Ринок публічних закупівель для учасників-початківців: переваги та ризики
656
9 Березня 2021

На сьогодні ринок публічних закупівель досить насичений та активний, кількість учасників зростає, а конкуренція стає більш відчутною. Однак існує частка приватного бізнесу, яка поки що не охопила ринок державного сектору, хоча і вбачає в ньому значний потенціал.

Ця стаття розрахована для початківців, які хочуть зрозуміти механізм публічних закупівель, та для підприємців, які прагнуть розширити свій бізнес саме у сфері державних закупівель і знаходяться лише на початку свого шляху в ролі учасника як потенційного постачальника.

У цій статті: висвітлимо, що ж таке публічні закупівлі; розкриємо основні поняття та терміни; розглянемо асортимент товарів, робіт та послуг, який закуповується за державні кошти; наведемо переваги співпраці з державними установами та ризики, які можуть виникати в процесі співробітництва.

Основні поняття

Абзац 2 преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає, що метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 1 Закону електронна система закупівель (далі — ProZorro) — інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», що забезпечує проведення закупівель,...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях