Алгоритм участі в спрощеній закупівлі

Катерина Плашенко
832
12 Квітня 2021
Алгоритм участі в спрощеній закупівлі
832
12 Квітня 2021

З 19.04.2020 з’явився новий вид закупівлі — спрощена закупівля. Станом на березень 2021 року замовниками проведено 10 тис. спрощених закупівель і з кожним роком їх кількість тільки збільшується. У цій статті проаналізуємо загальний алгоритм участі у спрощеній закупівлі та акцентуємо увагу на головних особливостях.

Що таке спрощена закупівля?

Згідно із пунктом 28 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) спрощена закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону.

Вартісні межі для проведення спрощеної закупівлі  для звичайних замовників становлять від 50 тис. грн до 200 тис. грн — для товарів та послуг, 1,5 млн грн — для робіт. Для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, закупівля товарів та послуг — до 1 млн грн, а робіт — до 5 млн грн.

Детально про правовий статус замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Правовий статус замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання».

Тобто якщо в замовника вартість закупівлі на один рік...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях