Постанова КМУ “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 11 грудня 2019 р. № 1165
Київ

Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 774 від 28.07.2021
№ 163 від 28.02.2022 – скасовано Постановою КМ № 603 від 17.05.2022
№ 1154 від 12.10.2022
№ 1428 від 23.12.2022
№ 574 від 02.06.2023
№ 603 від 16.06.2023
№ 1154 від 07.11.2023
№ 703 від 13.06.2024
№ 1187 від 18.10.2024
№ 641 від 04.06.2025}

{Установити, що положення пунктів 3-7 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого цією Постановою, та пунктів 1 і 5 додатка 3 до зазначеного Порядку – з урахуванням змін, внесених Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024, в частині дії режиму експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, застосовуються протягом дії такого режиму згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

Відповідно до статті 56 і пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

{Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

{Абзац третій пункту 1 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

3. Ця постанова набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем її опублікування.

Прем’єр-міністр УкраїниО.ГОНЧАРУК
Інд. 67




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 2019 р. № 1165

ПОРЯДОК
зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

{У тексті Порядку слова “головне управління ДПС в області, м. Києва та Офісу великих платників податків ДПС” у всіх відмінках і формах числа замінено словами “територіальний орган ДПС” у відповідному відмінку і числі; слова “Державним класифікатором продукції та послуг” замінено словами “Державним класифікатором” згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

{У тексті Порядку слова “Про електронні довірчі послуги” замінено словами “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, слова “засоби електронного зв’язку” в усіх відмінках замінено словами “технічні засоби електронних комунікацій” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

Загальна частина

1. Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі – комісії контролюючих органів), права та обов’язки їх членів.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків – сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації;

комісія контролюючого органу – комісія регіонального та центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

комісія регіонального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС;

комісія центрального рівня – комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі ДПС;

критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, – визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик;

ризик порушення норм податкового законодавства – ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту “а” або ”б” пункту 185.1 статті 185, підпункту “а” або ”б” пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за наявності об’єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі – платник податку) виконання свого податкового обов’язку;

таблиця даних платника податку – зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – Державний класифікатор), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

{Абзац восьмий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

2-1. У цьому Порядку для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків використовуються такі показники:

1) показник D, який розраховується за такою формулою:

D = S/T,

де   S – загальна сума сплачених платником податку та його відокремленими підрозділами сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, за період, що припадає на останні 12 звітних (податкових) періодів, які передують календарному місяцю, у якому податкову накладну/розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк сплати суми податку на додану вартість;

T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками, визначеними статтею 193 Кодексу, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі за операціями у періоді, що припадає на останні 12 звітних (податкових) періодів, які передують календарному місяцю, у якому податкову накладну/розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк сплати суми податку на додану вартість;

2) показник Pпоточ – сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, які зареєстровані в Реєстрі у поточному календарному місяці, з урахуванням прийнятої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;

3) показник Pмакс, який розраховується за такою формулою:

Pмакс = Pнайб × 1,4,

де Pнайб – найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена платником податку у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі за операціями останніх 12 звітних (податкових) періодів, які передують місяцю, в якому податкову накладну/розрахунок коригування прийнято для реєстрації в Реєстрі, та за які настав граничний строк подання декларації з податку на додану вартість.

Значення показників D, Pпоточ та Pмакс відображається в електронному кабінеті.

{Порядок доповнено пунктом 2-1 згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

Автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків

3. Податкові накладні/розрахунки коригування (крім податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу, у яких відображено операцію, до якої застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ознаки безумовної реєстрації):

{Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1154 від 12.10.2022, № 1428 від 23.12.2022; в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024}

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податків;

{Підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, становить більше 10 млн. гривень;

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є менше ніж значення Pмакс;

{Підпункт 3 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 1154 від 07.11.2023}

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена виключно операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД/умовним кодом товару та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором, які зазначені у врахованій таблиці даних платника податку за умови, що стосовно платника податку, який подав такі податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

{Підпункт 4 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

5) у податковій накладній/розрахунку коригування відображені виключно операції з продукцією/товарами, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТЗЕД (крім підакцизних товарів), за умови, що такі накладна/розрахунок складені платником податку, який належить до мікропідприємства або малого підприємства відповідно до частини другої статті 2 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та основним видом діяльності якого є хоча б один з таких видів економічної діяльності відповідно до КВЕД:

вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (01.11);

вирощування рису (01.12);

вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (01.13);

вирощування винограду (01.21);

вирощування зерняткових і кісточкових фруктів (01.24);

вирощування ягід, горіхів та інших фруктів (01.25);

відтворення рослин (01.30);

розведення великої рогатої худоби молочних порід (01.41);

розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів (01.42);

розведення овець і кіз (01.45);

розведення свиней (01.46);

розведення свійської птиці (01.47);

морське рибальство (03.11);

прісноводне рибальство (03.12);

морське рибництво (аквакультура) (03.21);

прісноводне рибництво (аквакультура) (03.22);

виробництво м’яса (10.11);

виробництво м’яса свійської птиці (10.12);

виробництво м’ясних продуктів (10.13);

перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків (10.20);

виробництво фруктових і овочевих соків (10.32);

виробництво олії та тваринних жирів (10.41);

виробництво маргарину і подібних харчових жирів (10.42);

перероблення молока, виробництво масла та сиру (10.51);

виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості (10.61);

виробництво хліба та хлібобулочних виробів, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (10.71);

виробництво сухарів і сухого печива, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання (10.72);

виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів (10.73);

виробництво цукру (10.81);

виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів (10.82);

виробництво чаю та кави (10.83);

виробництво прянощів і приправ (10.84);

виробництво готової їжі та страв (10.85);

виробництво дитячого харчування та дієтичних харчових продуктів (10.86);

виробництво інших харчових продуктів, не віднесених до інших угрупувань (10.89);

виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах (10.91);

виробництво безалкогольних напоїв, виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки (11.07).

Ознаки безумовної реєстрації, зазначені у цьому підпункті, застосовуються протягом періоду дії воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”;

{Пункт 3 доповнено підпунктом 5 згідно з Постановою КМ № 163 від 28.02.2022 – скасовано Постановою КМ № 603 від 17.05.2022}

6) обсяг постачання, зазначений у поданій для реєстрації в Реєстрі податковій накладній, яка підлягає наданню отримувачу (покупцю), не перевищує 5 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку відсутнє діюче рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податку;

{Пункт 3 доповнено підпунктом 6 згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

7) загальна сума абсолютних значень коригування на зменшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику та/або загальна сума абсолютних значень коригування на збільшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику, зазначених у поданому для реєстрації в Реєстрі розрахунку коригування до податкової накладної, не перевищує 5 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку відсутнє діюче рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податку.

Обсяг операцій у поточному місяці, зазначених у зареєстрованих в Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування відповідно до підпунктів 6 і 7 цього пункту, з урахуванням обсягу операцій у поданій для реєстрації в Реєстрі податковій накладній/розрахунку коригування не перевищує 500 тис. гривень.

{Пункт 3 доповнено підпунктом 7 згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

3-1. Податкова накладна/розрахунок коригування, складені відповідно до пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу та прийняті для реєстрації в Реєстрі, у яких відображено операцію, до якої застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (крім податкової накладної та розрахунку коригування, складених відповідно до вимог підпункту “а” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу, щодо операцій з товарами, що класифікуються за кодами 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00 згідно з УКТЗЕД), вважаються такими, що відповідають ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, якщо:

1) податкова накладна/розрахунок коригування, подані для реєстрації в Реєстрі платником податку, у якого за даними податкової звітності, поданої за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання (з урахуванням уточнюючих декларацій), перебувають у власності/користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення, загальна площа яких станом на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування становить не менш як 500 гектарів, та одночасно виконуються такі умови:

у платника податку, яким подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебували у власності/користуванні такого платника податку у попередньому році (станом на 1 січня попереднього року відповідно до декларацій, поданих не пізніше 20 лютого попереднього року) та станом на 1 січня поточного року з урахуванням уточнюючих декларацій, поданих протягом попереднього року, становить не менш як 500 гектарів;

платник податку, який подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше 365 днів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, та за останні 12 звітних (податкових) періодів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, податкові декларації з податку на додану вартість подані не пізніше граничного строку сплати суми податку на додану вартість за відповідний звітний (податковий) період;

на дату прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність одному з критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість згідно з пунктами 1-5 додатка 1 до цього Порядку;

на дату прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі платник податку зареєстрований (основне місце обліку) на території, яка не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому Мінрозвитку, або щодо цієї території наявний запис у такому переліку та зазначена дата припинення можливості бойових дій та/або дата завершення бойових дій, та/або дата завершення тимчасової окупації;

{Абзац п’ятий підпункту 1 пункту 3-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 641 від 04.06.2025 – застосовується з 20 березня 2025 року}

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування платник податку не перебуває у стані банкрутства, ліквідації, припинення;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування у платника податку загальна сума податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року;

обсяг операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, прийнятій/прийнятому для реєстрації в Реєстрі, не перевищує значення показника Σексп1 у поточному календарному році, розрахованого на момент прийняття для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування за такою формулою:

Σексп1 = Σвласн × Ккурс × 1,5 – Σпостачпоточ + Σпридбпоточ – Σриз – Sексп_різниця,

де Σвласн – сума обсягу власного виробництва, який розраховується як різниця між обсягами постачання та придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, за операціями, відображеними у податкових накладних/розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у попередньому календарному році;

Ккурс – коефіцієнт курсових різниць, який розраховується як відношення встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діє на 00 год 00 хв дня подання для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, до встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діяв на 00 год 00 хв першого числа відповідного календарного місяця попереднього року;

Σпостачпоточ – сума обсягу операцій із постачання товарів (зокрема операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів), до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображеного у податкових накладних/розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у поточному році;

Σпридбпоточ – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображеного у податкових накладних/розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі у поточному році;

Σриз – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахована відповідно до інформації щодо операцій із придбання або постачання таких товарів, зазначеної у рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку, прийнятому стосовно постачальників платника податку, які на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України перебувають у переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Для розрахунку цього показника враховується загальна сума обсягу операцій із постачання платнику податку товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначена в зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування постачальника, дата подання для реєстрації яких припадає на період до дати подання для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України та не перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність постачальника критеріям ризиковості платника податку;

Sексп_різниця – показник, який визначається як різниця між загальною фактурною вартістю товару згідно з додатковими митними деклараціями, поданими до відповідних періодичних або спрощених митних декларацій, або митними деклараціями, заповненими у звичайному порядку, в яких зазначені податкові накладні за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, наведеною в таких деклараціях у національній валюті України за курсом, зазначеним у відповідній графі митних декларацій, та обсягом, зазначеним у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних з урахуванням розрахунків коригування до таких податкових накладних за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

Показник дорівнює нулю, якщо загальна фактурна вартість товару згідно з додатковою митною декларацією менша ніж обсяг операцій, зазначений у податковій накладній з урахуванням розрахунку коригування до такої податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”;

2) податкова накладна/розрахунок коригування, подані для реєстрації в Реєстрі платником податку, у якого відсутня податкова звітність щодо нарахування плати за землю або у якого за даними податкової звітності, поданої за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання (з урахуванням уточнюючих декларацій), перебувають у власності/користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення, загальна площа яких станом на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування становить менше 500 гектарів, та одночасно виконуються такі умови:

платник податку, який подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше 365 днів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, та за останні 12 звітних (податкових) періодів, що передують даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, податкові декларації з податку на додану вартість подані не пізніше граничного строку сплати суми податку на додану вартість за відповідний звітний (податковий) період;

на дату прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність одному з критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість згідно з пунктами 1-5 додатка 1 до Порядку;

на дату прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі платник податку зареєстрований (основне місце обліку) на території, яка не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому Мінрозвитку, або щодо цієї території наявний запис у такому переліку та зазначена дата припинення можливості бойових дій та/або дата завершення бойових дій, та/або дата завершення тимчасової окупації;

{Абзац четвертий підпункту 2 пункту 3-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 641 від 04.06.2025 – застосовується з 20 березня 2025 року}

середньомісячна сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано дохід у вигляді заробітної плати, за останні 12 місяців перевищує суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану з подвійного розміру мінімальної заробітної плати у відповідному місяці, за умови, що середньомісячна чисельність працюючих у такому періоді становить не менше трьох осіб. При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний строк подання якого настав;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування платник податку не перебуває у стані банкрутства, ліквідації, припинення;

на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування у платника загальна сума податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року;

обсяг операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, прийнятій/ прийнятому для реєстрації в Реєстрі, не перевищує значення показника Σексп2 у поточному календарному році, розрахованого на момент прийняття для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування за такою формулою:

Σексп2 = Σексп_пр × Кпридб × Ккурс × C – Σриз – Σексп_поточ – Sексп_різниця,

де Σексп_пр – сума обсягу операцій із вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображена у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування у календарному році, що передує даті прийняття податкової накладної для реєстрації в Реєстрі, яка не перевищує обсяг фактурної вартості цих товарів, вивезених за межі митної території України, зазначений у митних деклараціях у відповідному періоді;

Кпридб – коефіцієнт придбання, який розраховується як відношення обсягу придбання без урахування Σриз до обсягу постачання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, за операціями, відображеними у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування за операцією з вивезення товарів за межі митної території України з урахуванням обсягу постачання, зазначеного у такій податкової накладній/розрахунку коригування. При цьому значення коефіцієнта Кпридб не може перевищувати одиницю;

Ккурс – коефіцієнт курсових різниць, який розраховується як відношення встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діє на 00 год 00 хв дня подання для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, до встановленого Національним банком офіційного курсу долара США, що діяв на 00 год 00 хв першого числа відповідного календарного місяця попереднього року;

C – показник, який має значення:

1,5 – для платників податку, у яких сума операцій із вивезення за межі митної території України товарів, включених до товарних позицій 1507, 1512, 1514, відображених у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, становить менше 50 відсотків;

1,75 – для платників податку, у яких сума операцій із вивезення за межі митної території України товарів, включених до товарних позицій 1507, 1512, 1514, відображених у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування протягом 365 календарних днів, що передують даті прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, становить не менше 50 відсотків;

Σриз – сума обсягу операцій із придбання товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, розрахована відповідно до інформації щодо операцій із придбання або постачання таких товарів, зазначеної у рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку, прийнятому стосовно постачальників платника податку, які на дату прийняття для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України перебувають у переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Для розрахунку цього показника враховується загальна сума обсягу операцій із постачання платнику податку товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, зазначена у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування постачальника, дата подання для реєстрації яких припадає на період до дати подання для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування з вивезення товарів за межі митної території України та не перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність постачальника критеріям ризиковості платника податку;

Σексп_поточ – сума обсягу операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному році;

Sексп_різниця – показник, який визначається як різниця між загальною фактурною вартістю товару згідно з додатковими митними деклараціями, поданими до відповідних періодичних або спрощених митних декларацій, або митними деклараціями, заповненими у звичайному порядку, у яких зазначені податкові накладні за операціями із вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, наведеною в таких деклараціях у національній валюті України за курсом, зазначеним у відповідній графі митних декларацій, та обсягом, зазначеним у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних з урахуванням розрахунків коригування до таких податкових накладних за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

Показник дорівнює нулю, якщо загальна фактурна вартість товару згідно з додатковою митною декларацією менша ніж обсяг операцій, зазначений у податковій накладній з урахуванням розрахунку коригування до такої податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”;

3) розрахунок коригування, складений відповідно до вимог підпунктів “б” і “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу.

{Порядок доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

4. У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

5. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2), платник податку, який склав та/або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

6. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів “б” і “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу).

{Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024}

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

{Абзац сьомий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.

{Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній/розрахунку коригування, дата реєстрації якої/якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.

{Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

{Абзац дванадцятий пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 1154 від 07.11.2023}

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту;

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

{Абзац двадцять сьомий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

{Абзац тридцять перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

У разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти за умови, що:

виключною підставою для включення такого контрагента до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості на підставі пункту 8 додатка 1, було здійснення операції з таким платником податку;

відсутні інші підстави та інформація, за якою встановлено відповідність контрагента критеріям ризиковості платника податку.

Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1428 від 23.12.2022}

6-1. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, наступного робочого дня після дати прийняття такого рішення підлягають автоматичній реєстрації податкові накладні/розрахунки коригування, якщо одночасно виконуються такі умови:

{Абзац перший пункту 6-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

реєстрацію таких податкових накладних/розрахунків коригування зупинено на підставі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з рішеннями, прийнятими починаючи з дати останнього включення платника податку в перелік платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку;

дата подання для реєстрації в Реєстрі таких податкових накладних/розрахунків коригування припадає на період, що не перевищує 180 днів до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку або рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, операції в таких податкових накладних/розрахунках коригування не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3 та стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

щодо таких податкових накладних/розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;

у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 200-1.3 або 200-1.9 статті 200-1 Кодексу.

{Порядок доповнено пунктом 6-1 згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

7. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”) встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024}

8. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

9. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

Зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі

10. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

11. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

{Підпункт 3 пункту 11 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

Таблиця даних платника податку

12. Платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

13. У таблиці даних платника податку зазначаються:

види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

коди послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

14. Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

15. Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання.

16. Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в електронний кабінет технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” (додаток 6).

{Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

16-1. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 16 цього Порядку або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрація яких зупинена відповідно до пункту 1 додатка 3 до дня, що передує даті прийняття рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку, підлягають автоматичній реєстрації в Реєстрі на п’ятий робочий день, що настає за днем прийняття такого рішення, якщо одночасно виконуються такі умови:

відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування такої таблиці даних платника відповідно до пункту 19 цього Порядку;

у податкових накладних/розрахунках коригування зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТЗЕД/кодами послуг згідно з Державним класифікатором/умовним кодом такого товару, що відображені у такій таблиці даних платника податку, та операції, які на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3, та стосовно платника податку відсутнє діюче рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

такі податкові накладні/розрахунки коригування складені та подані для реєстрації в Реєстрі не раніше календарного місяця, що передує місяцю, у якому комісією регіонального рівня прийняте рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку;

щодо таких податкових накладних/розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;

у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 200-1.3 або 200-1.9 статті 200-1 Кодексу.

{Порядок доповнено пунктом 16-1 згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

17. У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

У разі прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платник податку, а саме: тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

{Пункт 17 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

18. Таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли:

така таблиця подається платниками податку – сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12);

зазначена таблиця подається платниками податку, в яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, встановленому пунктом 3 цього Порядку, мають такі розміри: D > 0,02, P < Pм ґ 1,4, та в такій таблиці зазначені товари/послуги, обсяг постачання яких згідно з податковими накладними/розрахунками коригування, зареєстрованими за останні 12 календарних місяців у Реєстрі, становить більше 25 відсотків загального обсягу операцій з постачання за останні 12 календарних місяців.

19. Комісії контролюючих органів приймають рішення про неврахування таблиці даних платника податку (додаток 7), врахованої відповідно до пунктів 16 та/або 18 цього Порядку, комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, врахованої відповідно до рішення про задоволення скарги щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, що надсилається платнику податку в електронний кабінет технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі, з дотриманням вимог Кодексу, Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, якщо:

{Абзац перший пункту 19 в редакції Постанов КМ № 574 від 02.06.2023, № 1154 від 07.11.2023}

стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1;

до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

У рішенні про неврахування таблиці даних платника, у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платника податку, а саме: тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

Рішення про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено:

{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

в адміністративному або судовому порядку у разі прийняття рішення комісією регіонального рівня;

{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

у судовому порядку у разі прийняття рішення комісією центрального рівня.

{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

{Пункт 19 в редакції Постанови КМ № 1154 від 12.10.2022}

20. Якщо таблиця даних платника податку врахована відповідно до пункту 18 цього Порядку, після прийняття комісією контролюючого органу рішення про неврахування таблиці даних платника податку така таблиця підлягає розгляду відповідно до пункту 15 цього Порядку.

21. Якщо рішення про врахування таблиці даних платника податку прийнято до дати набрання чинності цим Порядком, таке рішення залишається чинним до прийняття контролюючим органом рішення про неврахування таблиці даних платника податку.

22. Таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

23. Таблиця даних платника податку подається платником податку в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

24. ДПС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо технічних засобів електронних комунікацій, якими може подаватися таблиця даних платника податку.

Комісія контролюючого органу

25. Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, скарги на рішення комісій регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та скарги на рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (далі – скарга).

{Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 574 від 02.06.2023, № 703 від 13.06.2024}

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

26. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 10, ст. 376), – із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. № 574.

{Абзац другий пункту 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

27. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

28. Робочою мовою діяльності комісій контролюючих органів є державна мова.

29. До складу комісій регіонального рівня входять посадові особи територіальних органів ДПС.

До складу комісії центрального рівня входять посадові особи ДПС.

30. Комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше семи членів.

31. Голова комісії регіонального рівня та її персональний склад затверджуються наказом територіального органу ДПС. Головою комісії регіонального рівня призначається керівник (особа, яка виконує його обов’язки) або заступник керівника (особа, яка виконує його обов’язки) територіального органу ДПС.

{Пункт 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023; в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024}

32. Голова комісії центрального рівня та її персональний склад затверджуються наказом ДПС.

33. Голова комісії контролюючого органу організовує роботу комісії і відповідає за виконання покладених на неї завдань та функцій, головує на її засіданнях та визначає перелік питань, що підлягають розгляду.

34. Голова комісії контролюючого органу:

організовує роботу комісії та координує роботу її членів;

головує на засіданнях комісії та визначає перелік питань, що підлягають розгляду;

визначає функціональні обов’язки кожного члена комісії;

відповідає за виконання покладених на комісію завдань та функцій;

організовує підготовку документів щодо діяльності комісії;

забезпечує надання аналітичної інформації;

ініціює питання щодо зміни персонального складу комісії;

забезпечує формування рішень за встановленою формою та надсилання їх платнику податку;

забезпечує вирішення інших питань, що стосуються здійснення повноважень комісії.

У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції голова комісії центрального рівня:

{Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

забезпечує організацію онлайн-комунікації комісії центрального рівня з платником податку під час розгляду матеріалів скарги;

{Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

забезпечує надсилання платнику податку повідомлення щодо участі платника податку в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги (далі – повідомлення);

{Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

визначає тривалість відеоконференції з платником податку, який виявив бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції.

{Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

35. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу його обов’язки виконує заступник голови комісії. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу та його заступника обов’язки голови комісії виконує один із членів комісії, який обирається комісією.

36. Секретар комісії контролюючого органу забезпечує:

підготовку проектів письмових доручень голови комісії (або особи, яка виконує його обов’язки);

підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях;

оформлення протоколів засідань комісії;

збір та надсилання матеріалів членам комісії на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, з метою прийняття рішення;

{Абзац п’ятий пункту 36 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

ведення діловодства комісії;

подання голові комісії зведеної інформації про результати проведених засідань та прийнятих рішень.

У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, який обирається комісією.

У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції секретар комісії центрального рівня забезпечує:

{Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

збір та надсилання матеріалів скарги членам комісії центрального рівня на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданні комісії в режимі відеоконференції, для прийняття рішення;

{Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

формування повідомлення платнику податку;

{Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

оформлення протоколу засідання комісії центрального рівня за результатами розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції.

{Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

37. Члени комісії контролюючого органу мають право:

ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії, та брати участь у проведенні їх перевірки;

переглядати всю інформацію про платників податку, наявну в ДПС;

подавати пропозиції з питань, що розглядаються;

викладати окрему думку, оформлену в письмовій формі;

вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.

38. Члени комісії контролюючого органу зобов’язані:

особисто брати участь у роботі комісії;

не розголошувати відомостей, що стали їм відомі у зв’язку з участю в роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;

виконувати доручення голови комісії в межах, передбачених цим Порядком;

брати участь у голосуванні.

39. У разі неналежного виконання членом комісії регіонального рівня своїх обов’язків комісія регіонального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє керівнику відповідного територіального органу ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.

{Абзац перший пункту 39 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

У разі неналежного виконання членом комісії центрального рівня своїх обов’язків комісія центрального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє Голові ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.

{Абзац другий пункту 39 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023}

40. Голова, заступник голови, секретар та члени комісії контролюючого органу беруть участь у засіданні особисто та не мають права делегувати своїх представників для участі в її засіданні.

Засідання комісії контролюючого органу є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу.

Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду.

У разі потреби член комісії контролюючого органу подає голові комісії пропозиції щодо проведення додаткового засідання.

Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування.

Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.

Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності – заступником), заступником голови, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні.

Ведення обліку матеріалів щодо роботи комісії контролюючого органу здійснюється секретарем такої комісії.

Присутній на засіданні комісії контролюючого органу член комісії, який не згоден з рішенням комісії або утримався від голосування, повинен викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до матеріалів засідання такої комісії.

41. Порядок взаємодії комісії контролюючого органу, структурних підрозділів та територіальних органів ДПС затверджується наказом ДПС.

42. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС.

43. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років.

44. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

45. Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи:

доповідь секретаря комісії;

у разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника -надання усних пояснень платником податку в режимі відеоконференції (для комісії центрального рівня);

{Пункт 45 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби);

внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення;

оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання;

голосування;

оголошення головою комісії результатів голосування;

оформлення протоколу.

46. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Під час розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції процес такого розгляду фіксується за допомогою технічних засобів відеозапису із зазначенням у протоколі засідання комісії ідентифікатора (посилання) відеозапису відеоконференції або з додаванням до протоколу носія відеозапису відеоконференції.

{Пункт 46 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}

47. Особи, які не є членами комісії контролюючого органу, не можуть брати участі у заслуховуванні доповідей членів комісії, внесенні пропозицій, обговоренні та голосуванні.

48. Номер рішення комісії контролюючого органу складається з податкового номера або серії (за наявності) та/або номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта).

49. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності комісії контролюючого органу здійснює контролюючий орган, у якому утворена така комісія, у порядку, визначеному ДПС.

{Пункт 49 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024}


Додаток 1
до Порядку зупинення реєстрації
податкової накладної/розрахунку
коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних

КРИТЕРІЇ
ризиковості платника податку на додану вартість

1. Платника податку на додану вартість (далі – платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку – юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ).

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 603 від 16.06.2023}

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу.

{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Кодексу, з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу.

{Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.

{Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022; в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}


Додаток 2
до Порядку зупинення реєстрації
податкової накладної/розрахунку
коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних

ПЕРЕЛІК
показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість

1. Обсяг постачання, зазначений платником податку на додану вартість (далі – платник податку) в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування не перевищує 1 млн. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 100 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податків.

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 1428 від 23.12.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

2. Одночасно виконуються такі умови:

у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку відображені операції з придбання товарів/послуг за кодами товару/послуги згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг, обсяг за якими становить не менше 75 відсотків загального обсягу придбання у цьому періоді (кількість таких кодів згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг не більше чотирьох);

у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку відображені операції з постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг, обсяг за яким становить не менше 75 відсотків загального обсягу постачання у цьому періоді;

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Pмакс.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1154 від 07.11.2023}

3. Залишкова вартість основних засобів для платників податку на прибуток підприємств на кінець звітного (податкового) періоду (звітний (податковий) період обирається відповідно до пунктів 137.4 і 137.5 статті 137 Податкового кодексу України для певної групи платників) становить більше 5 млн. гривень та відображена у звітності, за якою граничні строки її подання передують календарному дню розрахунку такого показника, за умови, що з початку попереднього року керівник та засновник не змінювалися.

4. Площа наявних у платника податку у власності (на праві власності/користування) орендованих земельних ділянок становить не менше 200 гектарів включно або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності – не менше 0,5 гектара (станом на 1 січня поточного року), що задекларовані до 20 лютого поточного року та за які сплачено суму податкового зобов’язання з плати за землю у строки, передбачені законодавством, або платником податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи, сплачено податкові зобов’язання з єдиного податку в повному обсязі та у строки, передбачені законодавством.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022}

5. Середньомісячна сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб в розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано дохід у вигляді заробітної плати, перевищує суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану з подвійного розміру мінімальної заробітної плати у відповідному місяці, за умови, що середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п’яти осіб.

При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний строк подання якого настав.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 1154 від 07.11.2023}

6. Загальна сума сплачених у попередньому звітному році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, становить більше 10 млн. гривень.

7. Одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/ розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є менше ніж значення Pмакс.

{Додаток 2 доповнено пунктом 7 згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

8. Для платника податку, від якого у поточному місяці прийнято для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, одночасно виконуються такі умови:

щодо всіх податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена у період, що не перевищує 180 днів, що передують даті прийняття податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, платником податку подані пояснення та копії документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;

щодо всіх податкових накладних/розрахунків коригування, стосовно яких настав граничний строк розгляду поданих пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, комісією регіонального рівня прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або комісією центрального рівня прийняте рішення про задоволення скарги та скасування рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

у податкових накладних/розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі у поточному місяці, зазначено операції згідно з кодами УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг, що відображені у податкових накладних/розрахунках коригування, щодо яких виконуються умови згідно з абзацом третім цього пункту;

у поточному місяці значення показника Pпоточ за операціями згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг, що відображений у податкових накладних/ розрахунках коригування, щодо яких виконуються умови згідно з абзацом третім цього пункту, є меншим, ніж значення Pмакс за таким кодом УКТЗЕД;

щомісячний обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі за операціями останніх шести послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, перевищує 500 тис. гривень.

{Додаток 2 доповнено пунктом 8 згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}

9. Для платника податку протягом 36 послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, одночасно виконуються такі умови:

у платника податку та його відокремлених підрозділів відсутня заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;

податкова звітність та звітність щодо нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подана до контролюючого органу без порушення строків для подання такої звітності;

податкова накладна/розрахунок коригування подана для реєстрації в Реєстрі без порушення визначених Кодексом строків;

середньомісячний обсяг постачання, зазначений платником податку у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, перевищує 500 тис. гривень.

При цьому у поточному місяці:

значення показника D становить більше 0,05;

значення показника Pпоточ є менше ніж значення Pмакс.

{Додаток 2 доповнено пунктом 9 згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023}


Додаток 3
до Порядку зупинення реєстрації
податкової накладної/розрахунку
коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних

КРИТЕРІЇ
ризиковості здійснення операцій

1. Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов’язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 12.10.2022; в редакції Постанов КМ № 1428 від 23.12.2022, № 574 від 02.06.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.

3. Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД – зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг – перших двох цифр кодів, за умовними кодами такого товару – перших п’яти цифр кодів), за відсутності у врахованій таблиці даних платника податку товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару, на який здійснюється зміна номенклатури товару/послуги.

{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023}

5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов’язань, поданого отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, над величиною залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання (зокрема обсягу постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”) з 1 січня 2017 р., зменшеного у 1,5 раза та зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 1428 від 23.12.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1187 від 18.10.2024}

6. Подання для реєстрації в Реєстрі розрахунку коригування на зменшення податкових зобов’язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, у строк, що перевищує 30 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом, крім розрахунку коригування до податкової накладної, у якій відображені операції з постачання електричної енергії (товарна підпозиція 2716 згідно з УКТЗЕД), постачання природного газу (товарні підпозиції 2705, 2709 та 2711 11 згідно з УКТЗЕД), постачання теплової енергії (умовний код товару 00401).

{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1428 від 23.12.2022}

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО