Кошториcні норми України «Вказівки щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на пусконалагоджувальні роботи»

КОШТОРИCНІ НОРМИ УКРАЇНИ

«ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РЕСУРСНИХ ЕЛЕМЕНТНИХ КОШТОРИСНИХ НОРМ НА ПУСКОНАЛАГОДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ»

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом  Міністерства розвитку громад
та територій України 31.12.2021 № 374   

1 ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. 1. Дані Вказівки щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на пусконалагоджувальні роботи (РЕКНпн) містять вимоги, загальні для всіх 9 Збірників.

Назви і порядкові номери Збірників наведені у додатку А.

1.2 РЕКНпн призначені для:

-визначення витрат труда і при виконанні пусконалагоджувальних робіт на новім будівництві, при реконструкції, розширенні і технічнім переоснащенні діючих  підприємств, будинків і споруджень;

-розробки поточних одиничних розцінок;

-визначення прямих витрат в інвесторському кошторисі і розрахунків за виконані роботи;-визначення тривалості робіт;

-складання різної технологічної документації і інших аналітичних цілей.

1.3 РЕКНпн є обов’язковими для будівництва, здійснюваного із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності.

При будівництві за рахунок інших джерел фінансування їх застосування повинне обумовлюватися контрактом.

1.4 РЕКНпн складені з урахуванням вимог діючих нормативних документів на виготовлення, поставку, монтаж і експлуатацію устаткування; державних і  галузевих  стандартів;  технічної  документації  підприємств-виготовлювачів устаткування; галузевих інструкцій, технологічних регламентів, правил і іншої технічної документації по монтажу, налагодженню і експлуатації устаткування; ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека в будівництві. Основні положення.».

1.5 Норми витрат труда пусконалагоджувального персоналу розроблені виходячи з наступних умов:

-устаткування, що підлягає налагодженню, нове, не має конструктивних або інших дефектів, строк його зберігання на складі не перевищує нормативно-го, а у випадку тривалого або неправильного зберігання попередньо проведені ревізія або відбудовний ремонт;

-дефекти устаткування, виявлені в процесі пусконалагоджувальних робіт, усуваються замовником;

-режими роботи устаткування, яке налагоджується, забезпечуються замо-вником по погодженим програмах і графікам;

-роботи проводяться у звичайних умовах праці та при позитивної температурі навколишнього середовища;

-час оформлення спеціальних допусків у нормах не враховується.

1.6 У РЕКНпн враховані трудові ресурси, пов’язані з виконанням повного комплексу робіт, включаючи підготовчі роботи, перевірку, регулювання, пуск вхолосту і під навантаженням машин, агрегатів, установок, забезпечення спільної взаємозалежної роботи устаткування в передбаченому проектом технологічному процесі, вивід устаткування на стійкий проектний технологічний режим, що забезпечує випуск першої партії готової продукції в об’ємі, установленому на початковий період освоєння проектної потужності об’єкта.

1.7 Опис робіт, передбачених нормами, містить короткий перелік складу основних процесів виконання робіт, причому допоміжні і супутні операції, як правило, не згадані, але нормами враховані.

1.8 Збірники РЕКНпн містять технічну частину, розділи, що містять вступ-ні вказівки і норми з показниками ресурсів.

У технічних частинах і вступних вказівках приводяться положення по застосуванню норм і коефіцієнти до норм, що розширюють умови застосування норм.

1.9 Норми на пусконалагоджувальні роботи, не  охоплені  Збірниками РЕКНпн, слід розробляти додатково і затверджувати у встановленому порядку.

1.10 Характеристика устаткування містить основні ознаки, що впливають на трудомісткість робіт.

Межі числових значень (продуктивність, потужність, об’єм, тиск і ін.), на-ведені зі словом «до», необхідно розуміти «включно».

1.11 Норми РЕКНпн містять витрати труда ланки пусконалагоджувального персоналу в людино-годинах (люд.год).

У технічних частинах Збірників наведений розподіл загальних витрат тру-да в частках участі, виражених у відсотках.

Кваліфікаційний склад виконавців пусконалагоджувальних робіт прийнятий на підставі нормативної і технічної документації з урахуванням правил охорони праці і типових кваліфікаційних характеристик фахівців з налагодження і випробуванням.

Показники витрат труда і склад виконавців не коректуються.

1.12 Норми Збірників об’єднані в групи. Одиниці вимірів наведені для груп у цілому. Норма зашифрована трьома числами через тире:

-перше число – номер Збірника РЕКНпн;

-друге число – номер групи, що включає норму;

-третє число – номер норми.

1.13 Посилання на технічні частини і вступні вказівки Збірників слід позначати  початковими  буквами  і  номерами  відповідних  пунктів.Наприклад, Т.Ч-1.5 означає: Технічна частина, п.1.5; В.В-2.1.3 означає: Вступні вказівки, п.2.1.3.

1.14 У нормах не враховані і додатково слід ураховувати витрати ресурсів на складання кошторисної документації.

2 ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ РЕСУРСНИХ ЕЛЕМЕНТНИХ КОШТОРИСНИХ НОРМ

2.1 На основі потреби в трудових ресурсах, визначеної по РЕКНпн, і вар-тості цих ресурсів у поточних цінах обчислюються прямі витрати.

Правила  визначення  прямих  витрат,  накладних  витрат,  кошторисних прибутків і інших витрат наведено в Настанові застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва.2.2 Показники витрат труда, які наведені в нормах Збірників, приймаються без зміни, за винятком випадків застосування коефіцієнтів, що враховують специфічні особливості провадження робіт, передбачені проектом і обумовлені даними вказівками.

2.3 Витрати труда на налагодження експериментального, дослідного або незасвоєного устаткування –вітчизняного і імпортного –при відсутності необхідних норм можуть визначатися:

–по нормах для аналогічного устаткування (близького по конструкції, технологічному призначенню), передбаченого Збірниками, з коефіцієнтом 1,2;

–при відсутності аналогів –по індивідуальних нормах, складених і затверджених у встановленому порядку.

2.4 При виконанні робіт у зоні діючого технологічного устаткування, у діючих цехах підприємств зі шкідливими умовами праці, в електроустановках, що перебувають під напругою, на висоті або в інших ускладнюючих умовах до норм витрат труда пусконалагоджувального персоналу застосовуються коефіцієнти, наведені в Додатку Б.

2.5 При повторнім виконанні пусконалагоджувальних робіт (до підписання акту приймальною комісією) витрати труда визначаються по відповідним нор-мам з коефіцієнтом 0,5.

Під повторним виконанням пусконалагоджувальних робіт слід розуміти роботи, викликані зміною технологічного процесу, режиму роботи устаткування із частковою зміною проекту, а також змушеною заміною устаткування.

Необхідність у повторнім виконанні робіт повинна підтверджуватися об-ґрунтованим завданням (листом) замовника.

Додаток А (довідково)

ПЕРЕЛІК ЗБІРНИКІВ РЕСУРСНИХ ЕЛЕМЕНТНИХ КОШТОРИСНИХ НОРМ НА ПУСКОНАЛАГОДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ МІЖГАЛУЗЕВОГО ЗАСТОСУВАННЯ

Номер збірникаНомер збірника
1Електротехнічні пристрої
2Автоматизовані системи управління
3Системи вентиляції і кондиціювання повітря
4Підйомно-транспортне устаткування
5Металообробне устаткування
6Холодильні і компресорні установки
7Теплоенергетичне устаткування
8Деревообробне устаткування
9Споруди водопостачання і каналізації

Додаток Б
Обов’язковий

КОЕФІЦІЄНТИ ДО НОРМ ВИТРАТ ТРУДАПУСКОНАЛАГОДЖУВАЛЬНОГО ПЕРСОНАЛУ ДЛЯ ОБЛІКУВПЛИВУ УМОВ ВИКОНАННЯ РОБІТ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ПРОЕКТОМ

№ п/пУмови виконання робітКоефіціент
1На діючих підприємствах (у цехах, корпусах, на виробничих майданчиках) за наявності в зоні виконання робіт діючого технологічного устаткування або руху технологічного транспорту по внутрішньоцеховим і внутрішньозаводським шляхам, що безпосередньо впливає на виконання пусконалагоджувальних робіт1,2
2При виконанні робіт в охоронній зоні діючих повітряних ліній електропередачі1,2
3При роботі в діючих цехах підприємств зі шкідливими умовами праці, у яких робітникам підприємства встановлений скорочений робочий день, а виконавці пусконалагоджувальних робіт мають робочий день нормальної тривалості1,25
4У діючих електротехнічних пристроях при наявності обмежень і застосування при цьому спеціальних заходів захисту від впливу зовнішніх електростатичних і електромагнітних полів (у тому числі захисту часом)1,2
5
6
В електроустановках, що перебувають під напругою: – з оформленням наряду-допуску – без оформленням наряду-допуску    1,3 1,2
71,В електроустановках діючих ядерних установок з оформленням при цьому допусків1,35
8При виконанні робіт поблизу джерел іонізуючого випромінювання1,3
9При виконанні робіт у приміщеннях категорій А и Б попожежовибухобезпеки1,2
10На електроустаткуванні, захищеному від впливу навколишнього середовища  по  конструктивному  виконанню:  пиле-бризко-водо-вибухозахищеному,  герметичному,  захищеному  від  агресивного середовища1,1
11При роботі на висоті від 2 до 5м від рівня підлоги (з обладнанням майданчика обслуговування), над відкритими підвальними приміщеннями, траншеями і т.п.1,1
12Теж, від 5 до 8 м1,3
13Теж, понад 8 м, і на покрівлях будівель1,2
14При температурі повітря на робочім місці більш 400С у приміщеннях1,3
15При негативній температурі повітря на робочім місці  1,1

Примітки:

1. Застосування зазначених коефіцієнтів при складанні кошторисів по-винне обґрунтовуватися проектними даними.

2. Коефіцієнти застосовуються до норм тих етапів, роботи яких фактично виконуються в більш складних виробничих умовах.

3. При розрахунках за виконані роботи обґрунтованість застосування коефіцієнтів повинна підтверджуватися замовником.

4. У кожному з наведених нижче наборів (а, б, в) коефіцієнтів дозволяється використовувати не більш одного коефіцієнта: а) 1; 2; 5; 6; 7;б) 3; 9; 10; 14;в) 3; 4; 7; 8.

5. При наявності умов роботи, що дають право на застосування більш одного коефіцієнта, останні перемножуються.

6. Одночасно дозволяється використовувати не більш трьох коефіцієнтів Додатку Б.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО