Нова електронна книга від Радника «24 години на виправлення»

Редакція
541
5 Червня 2024
Нова електронна книга від Радника «24 години на виправлення»
541
5 Червня 2024

Електронна книга «24 години на виправлення» від Радника має на меті допомогти замовникам та учасникам розібратися з цією нормою. Участь у тендері — кропітка та складна робота. Учасник може не врахувати форму чи зміст документа й підготувати інформацію, яка надається в складі тендерної пропозиції неправильно. Іноді учасник просто може не помітити вимогу в тендерній документації чи при завантаженні в електронну систему закупівель пропустити документ.

Такі ситуації можуть стати підставою для відхилення його пропозиції. Утім, законодавець передбачив 24 години на усунення невідповідностей у тендерній пропозиції учасника, що дозволяє уникнути відхилення навіть за наявності відповідних обставин.

Відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення органу оскарження.

У закупівельників залишається багато питань щодо можливості та практичного механізму застосування пункту 43 Особливостей, зокрема щодо застосування цієї норми при невідповідності в  документах  технічної частини. Пропонуємо вашій увазі нову електронну книгу «24 години на виправлення», де ми зібрали статті й матеріали щодо виправлення невідповідностей, зокрема:

  • загальні нюанси про норму «24 години на виправлення», як краще прописати цю норму в умовах тендерної документації, чи потрібно виправляти формальні помилки, що робити, коли помилка в ціновій пропозиції тощо;
  • коли замовник може повторно скористатися нормою «24 години», а коли не варто цього робити;
  • особливості використання виправлення невідповідностей для оборонного замовника;
  • ви маєте можливість проаналізувати консультації Мінекономіки щодо норми «24 години на виправлення» в разі наявності помилки в забезпеченні тендерної пропозиції або якщо учасник надає неналежне обґрунтування аномально низької ціни;
  • найактуальніше питання  для багатьох замовників — чи надавати 24 години, якщо помилка допущена в технічній частині. Фахівці порталу «Радник» ретельно аналізують практику органу оскарження, Державної аудиторської служби та суду по цьому питанню. Ознайомившись з нашими статтями, замовнику стане легше зрозуміти, коли надавати 24 години на виправлення, а коли ні;
  • також в книзі ви знайдете переліки корисних посилань, де зібрані добірки важливих статей за темою «24 години», інфографіку та шпаргалки;
  • у книзі також зібрали добірку зразків, які стануть у пригоді при використанні норми «24 години на виправлення».

Електронна книга «24 години на виправлення»

Електронна книга «24 години на виправлення» буде постійно доповнюватися новими статтями. Дивіть, як її знайти:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО