Уже чули про зміни в Законі про закупівлі? Не забуваємо враховувати зміни!

Редакція
5714
25 Листопада 2020
Уже чули про зміни в Законі про закупівлі? Не забуваємо враховувати зміни!
5714
25 Листопада 2020

Скільки б ми не осуджували чи то погоджувались зі змінами в українському законодавстві, які ледь не щодня оновлюються, але 22 листопада поточного року набрали чинності зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», внесені Законом України «Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”» від 3 листопада 2020 року № 954-IX (далі — Закон № 954-ІХ).

Закон № 954-ІХ  вносить зміни до пунктів 5 і 6 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі, замінивши слова «злочин, учинений з корисливих мотивів, зокрема, пов’язаний…» на словосполучення «кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів, зокрема, пов’язане…». Може виникнути питання: а що з того?

Зверніть увагу на статтю 16414 КУпАП, яка зазначає, зокрема, що тендерна документація, складена не  відповідно до вимог закону, може призвести до накладення штрафу на уповноважених, службових (посадових) осіб замовника у розмірі  1 700 гривень. За ті самі дії протягом року — 3 400 гривень.

Тому пропонуємо привести власні тендерні документації у відповідність, врахувавши наступне:

Норма ЗаконуЗ 22.11.2020 року
  Пункт 5 частини 1 статті 17 ЗаконуФізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку
  Пункт 6 частини 1 статті 17 ЗаконуСлужбова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку

Передчасно відповідаємо на питання: в зв’язку із внесеними змінами до пунктів 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі чи потрібно вносити зміни до тендерних документацій, оголошених до 22.11.2020 року? Ні не потрібно, тому що діє принцип незворотності дії акта законодавства у часі, що закріплений у Конституції України та детально розкритий у статті 5 Цивільного кодексу України. Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Розлого та, як завжди, з практичного боку — на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Чергові зміни до Закону України “Про публічні закупівлі”».

Ба більше, на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів замовникам» уже доступна оновлена тендерна документація для  завантаження та використання в роботі!

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО