Практичне застосування нових підстав для відмови в участі у закупівлі. Прогноз впливу нововведень на ринок публічних закупівель.

Ігор Млечко
1165
2 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Практичне застосування нових підстав для відмови в участі у закупівлі. Прогноз впливу нововведень на ринок публічних закупівель.
1165
2 Червня 2020

Дев’ятнадцятого квітня набула чинності нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VIII (далі — Закон про закупівлі). Із комплексного аналізу Закону випливає, що одним із його головних завдань є усунення різноманітних схем зловживань та маніпуляцій, які виникли в публічних закупівель. Серед таких зловживань залишається лобіювання «своїх» постачальників. У даній статті ми розберемо нові підстави для відмови в участі у закупівлі в контексті їхнього практичного застосування замовниками, а також надамо прогноз щодо їхнього впливу на формування подальшої практики публічних закупівель щодо профілактики вищенаведених зловживань.

Нові підстави для відмови в участі у закупівлі

Відмова в участі у закупівлі відбувається через механізм відхилення тендерних пропозицій учасників або відмови в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 ч. 2 ст. 40 Закону про закупівлю).

Окрім підстав, визначених попередньою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», які узагальнено перейшли в нову редакцію, Закон про закупівлі містить такі нові підстави для відмови в участі у закупівлі:

  1. до учасника застосовано санкцію у виді заборони на здійснення в неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції» (п. 11 ч. 1 ст. 17 Закону про закупівлі);
  2. службову (посадову) особу учасника, яку...
Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.