Проведення розрахунків в поточному році за бюджетними зобов’язаннями минулого року

Олена Жадан
1009
19 Січня 2021
Проведення розрахунків в поточному році за бюджетними зобов’язаннями минулого року
1009
19 Січня 2021

У кінці бюджетного року замовникам необхідно розрахуватися за договорами про закупівлю, зокрема, електричної, теплової енергії, води, природного газу та інших товарів або послуг комунальної сфери. Умовами таких договорів про закупівлю зазвичай передбачається, що розрахунки за спожиті товари та послуги проводяться через декілька днів після закінчення розрахункового періоду. Однак коли закінчується бюджетний період, за який необхідно здійснити всі розрахунки, перед замовниками постає питання: у який термін необхідно в Казначействі зареєструвати підтвердні документи, щоб провести оплату за період, який закінчується?

Замовники протягом бюджетного періоду реєструють бюджетні, фінансові бюджетні зобов’язання в органах Державної казначейської служби України (далі — Казначейства) та здійснюють оплати за договорами про закупівлю відповідно до вимог Бюджетного кодексу України і Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 (далі — Порядок № 309).

Терміни проведення розрахунків між постачальником та споживачем

Зазвичай умовами оплати договорів про закупівлю електричної, теплової енергії, води, природного газу та інших товарів або послуг комунальної сфери передбачається, що оплата проводиться протягом декількох днів місяця, наступного за звітним. Наведемо приклад умови проведення розрахунків за договором про закупівлю на постачання теплової енергії.

Приклад

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів