А вам відомо, що власні кошти (не)звільняють від закупівель?

Наталія Чабан
770
11 Липня 2021
А вам відомо, що власні кошти (не)звільняють від закупівель?
770
11 Липня 2021

Кошти — лише засіб, наявність якого сприяє задоволенню в наявних потребах у закупівлі кожного замовника. Однак існує велика різниця між джерелами їх фінансування, значення яких і досі викликає серед закупівельної спільноти сумніви та протиріччя. Існує поширена думка, що закупівлі за рахунок власних коштів не підпадатимуть під дію Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Зацікавленість підсилюється вагомими розмірами штрафів за укладення договорів про оплату товарів, робіт і послуг без проведення визначеної процедури закупівлі, у тому числі й на керівника замовника.  Тож, якщо ви досі вагаєтеся, чи існує залежність між джерелом фінансування та проведенням закупівлі, ця стаття саме для вас.

Статтею 4 Закону, якою встановлено порядок планування закупівель та інші передумови їх здійснення, передбачено, що планування закупівель здійснюють на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг, які включають до річного плану закупівель. 

Отже, загалом замовник, плануючи власні видатки ще задовго до безпосереднього здійснення закупівель (чи то за бюджетні кошти, чи то за кошти підприємства від господарської діяльності), орієнтується у власних наявних потребах щодо придбання товарів, робіт або послуг і може планувати їх, відображаючи в річному плані закупівель.

Варто зазначити, що частиною 2 статті 4 Закону, тобто у вимогах до інформації, яку має містити річний план, не передбачено...

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів