У межах бюджетних програм державного та місцевих бюджетів здійснюється виконання завдань (проєктів) інформатизації, метою яких є створення інформаційних і телекомунікаційних систем, засобів інформатизації та інформаційних ресурсів, що відповідають певним технічним умовам і показникам якості. Розпорядники коштів реєструють бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі за бюджетними програмами, які належать до сфери інформатизації, в органах Державної казначейської служби України (далі — Казначейство).
У даній статті акцентуємо увагу на окремих вимогах законодавства щодо визначення належності бюджетних програм до сфери інформатизації та погодження завдань (проєктів), закупівлі товарів, робіт та послуг цієї сфери, що є необхідною умовою для реєстрації бюджетних зобов’язань та здійснення платежів.
Погодження завдань (проєктів)
Для здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг у сфері інформатизації (комп’ютерне або комунікаційне обладнання, програмне забезпечення тощо) розпорядникам бюджетних коштів необхідно отримувати спеціальне погодження на проведення таких видатків.
Згідно з вимогами пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 року № 1352 «Про затвердження Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації» (далі — постанова № 1352) розпорядники коштів державного та місцевого бюджетів перед взяттям бюджетних зобов’язань повинні погоджувати завдання (проєкти) Національної програми інформатизації з Генеральним державним замовником, яким є Державне агентство з питань електронного урядування України.
Норми законодавства вимагають отримувати вищезазначене погодження від Генерального державного замовника...