Оновлений алгоритм укладання прямого договору постачання природного газу з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»

Редакція
1867
26 Жовтня 2021
Оновлений алгоритм укладання прямого договору постачання природного газу з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»
1867
26 Жовтня 2021

Станом на 20.10.2021 ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» оновило Алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів, а також додало календарний план до договору за формою Казначейства і протокол ДСНС від 12.10.2021. У статті «Варіанти дій замовника при закупівлі природного газу до 200 тис. грн на опалювальний сезон 2021-2022 років» ми розглянули усі можливі дії замовника та ризики кожного з варіантів. У цьому матеріалі ми проаналізуємо, які документи має надати замовник до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», а які замовник має вимагати від них та розберемо детально кожен крок.

Якщо вартість закупівлі природного газу не дорівнює та не перевищує 200 тис. грн, замовник має право скористатися виключеннями, передбаченими частиною 7 статті 3 Закону, а саме укласти договір без застосування порядку проведення спрощеної закупівлі у разі:

  • якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі частково (за лотом). При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю (пункт 1 частини 7 статті 3 Закону);
  • якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі (абзац 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону).

Крок № 1

Закупівля природного газу у ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», як і будь-яка інша закупівля, починається із затвердження та оприлюднення річного плану в електронній системі закупівель.

У якості помічника використовуйте на порталі RADNUK.COM.UA статтю «Відповідаємо на чотири поширені запитання щодо річного плану закупівель».

Крок № 2

Другим кроком замовника є підготовка необхідних документів. Документи, які замовник має надати до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» для укладання договору без застосування порядку проведення спрощеної закупівлі:

1. звернення стосовно укладання прямого договору з певним обґрунтуванням і посиланням на норму Закону. Звернення складається у довільній формі, має бути підписано, мати реєстраційний номер та дату. Важливо! Якщо замовник укладатиме договір на постачання природного газу на підставі пункту 1 частини 7 статті 3 Закону, замовник у зверненні має встановити вимоги до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», які були передбачені в оголошенні про проведення спрощених закупівель, оскільки вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Приклад звернення до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» для укладання договору згідно з пунктом 1 частини 7 статті 3 Закону (якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі частково (за лотом)) розроблений фахівцями редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» і доступний за посиланням.

Приклад звернення до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» для укладання договору згідно з абзацом 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону (якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі) — за посиланням;

2. копії таких документів, як:

  • акт звірки розрахунків станом на 30.09.2021 (якщо постачання відбувалося після 30.09.2021, інформація надається станом на завершення постачання природного газу), або довідка від попереднього постачальника газу про відсутність простроченої заборгованості за природний газ станом на 30.09.2021 (якщо постачання відбувалося після 30.09.2021, інформація надається станом на завершення постачання природного газу), або дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника. Важливо! Якщо у замовника станом на період подання документів ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» наявний борг за природний газ, замовник має надати і акт звірки розрахунків станом на момент припинення постачання, і дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника. Без наявності дозволу від попереднього постачальника при наявності боргу ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» відмовить в укладанні договору про постачання природного газу;
  • витяг (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (отриманий не раніше 01.10.2021);
  • витяг з реєстру платників податку на додану вартість (якщо замовник є платником ПДВ);
  • заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом);
  • наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника замовника;
  • довідка в довільній формі про керівника та головного бухгалтера з такою інформацією: ПІБ, телефони, зразки підписів, додатково в цій формі зазначається контактна особа, її телефон та електронна адреса;
  • довіреність (у разі потреби) на право підписання договору постачання природного газу та протоколу переговорів;

3. проєкт договору про закупівлю, оформлений і підписаний з боку замовника. Договір надано в pdf-форматі, його необхідно роздрукувати, заповнити таку інформацію, як:

  • повна назва підприємства із статуту (положення);
  • посада та ПІБ підписанта, на підставі чого діє;
  • ЕІС-код (звертаємо увагу на коректне заповнення даних щодо ЕІС-коду. ЕІС-код — фіксована за довжиною послідовність алфавітно-цифрових символів (16 позицій). Як символи послідовності EIC-коду можуть використовуватися символ «-», цифри від «0» до «9», великі літери латинського алфавіту від «A» до «W». Найчастіше плутають букву «О» з цифрою «0», а також букву «І» з цифрою «1». ЕІС-код має відповідати Заяві приєднання);
  • пункти 1.5, 2.1, 4.3, 13.6;
  • реквізити споживача (замовника);
  • підписант, який підписує договір, і той, що прописаний в преамбулі договору, мають співпадати;
  • заповнений календарний план до договору постачання природного газу (у разі необхідності).

Усі зазначені вище документи направляються на електронну адресу, яка відповідає вашому регіону. Контакти кураторів ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» та електронні адреси, які відповідають вашому регіону, розміщені на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Як зв’язатись із ТОВ „Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”?».

Крок № 3

Відповідно до алгоритму дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів, розміщеному на офіційному сайті ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», під час укладання договору про постачання природного газу без застосування порядку проведення спрощеної закупівлі замовнику не потрібно чекати на погодження документів ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» та робити протоколи.

Проте, якщо замовник укладатиме договір на постачання природного газу на підставі пункту 1 частини 7 статті 3 Закону, він має дочекатися документів від ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», які були передбачені зверненням, та / або якщо замовник звертався із супровідним листом щодо зміни / доповнення умов договору про постачання природного газу, він має отримати відповідну відповідь від ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”».

Тож третім кроком замовника є погодження та отримання необхідних документів від ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”».

Крок № 4

ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» підписує договір про закупівлю з датою укладання, визначеною замовником (крок № 3), і надає сканкопію замовнику на електронну адресу, з якої були отримані документи за кроком № 1.

Крок № 5

Замовник здійснює реєстрацію укладеного договору про закупівлю з Календарним планом, у якому зазначається вартість договору про закупівлю, розбитого за вартістю по роках. Форма розроблена і доведена до своїх регіональних відділень Державною казначейською службою України та доступна за посиланням.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 2.2 розділу 2 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012  № 309, за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким застосовується процедура закупівлі / спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу 1 цього пункту протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі / звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО