Витяг з реєстру платників ПДВ як інформація, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах

Ганна Довгая
1432
1 Лютого 2021
Витяг з реєстру платників ПДВ як інформація, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах
1432
1 Лютого 2021
Рішення АМКУ № 512-р/пк-пз від 14.01.2021, оголошення № UA-2020-12-02-005353-b

Підстава відхилення

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 19.12.2020 № 37 підставою відхилення пропозиції скаржника було наступне: «У складі пропозиції учасника надано файл “уставные_баланс.pdf”, який містить лише копію свідоцтва платника ПДВ, однак не містить витягу з реєстру платників ПДВ та відповідного пояснення з посиланням на норми діючого законодавства, які містять обґрунтування підстав ненадання вказаного документа. У зв’язку із зміною місцезнаходження юридичної особи мало місце внесення відповідних змін до установчих документів, що мали бути відображені у новому витязі з реєстру платників податку на додану вартість, який не було надано».

Позиція скаржника

З огляду на те, що замовник може перевірити самостійно інформацію щодо статусу платника податку, зазначена підстава для відхилення з приводу ненадання витягу з реєстру платників ПДВ є надуманою і невиправданою.

На виконання даної вимоги ТОВ «А» у складі пропозиції надало свідоцтво платника ПДВ, яким повністю підтвердило статус платника податку на додану вартість. Крім цього, у складі пропозиції ТОВ «А» надало гарантійний лист від 03.12.2020 № 7, в якому ТОВ «А» повідомляє про ненадання витягу з реєстру платників ПДВ.

Позиція Органу оскарження

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ документації пропозиція повинна складатися, зокрема, зісвідоцтва...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання