Інтерв’ю з представником АМКУ щодо неоднозначного трактування виправлення помилок учасниками протягом 24 годин

Ольга Піщанська
5573
7 Липня 2020
Інтерв’ю з представником АМКУ щодо неоднозначного трактування виправлення помилок учасниками протягом 24 годин
5573
7 Липня 2020

Інтерв’ю підготувала Анна Селютіна,
керівник Академії Радник,
фахівець із публічних закупівель

Із введенням у дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі — Закон) в учасників з’явився так званий другий шанс на перемогу. Тобто учасники мають право виправити невідповідності тендерної пропозиції протягом 24 годин. Дана новела Закону стосується виключно документів, що підтверджують кваліфікаційні критерії та право підписання тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Проте дана новела має неоднозначне трактування та в замовників постає питання щодо того, чи повинен замовник надавати учасникові такий шанс на перемогу, якщо учасник не завантажив документ щодо підтвердження кваліфікаційних критеріїв (наприклад, аналогічний договір).

З даним питанням нам допоможе розібратися в.о. Голови, перша заступниця Голови Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

— Доброго дня, пані Ольго! Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі, напевно, має обґрунтовану відповідь на дане запитання. Дуже цікавою є ваша думка із цього приводу.

Доброго дня! Для відповіді на дане питання звернемося безпосередньо до норм Закону. Відповідно до частини дев’ятої статті 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформаціїта/абодокументах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання