У рамках опрацювання питання, яка поведінка вважається етичною чи неетичною серед учасників / потенційних учасників публічних закупівель, Мінекономіки було здійснено онлайн-опитування представників бізнесу, у тому числі щодо проблем, які виникають при взаємодії з замовниками в процесі здійснення закупівель, випадків недобросовісної конкуренції під час участі у тендерах, корупційних ризиків у закупівлях тощо. За результатами проведеної роботи Мінекономіки напрацьовані Настанови щодо етичної поведінки учасників / потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях, метою яких є надання методично-консультативної допомоги щодо забезпечення системного підходу до формування, підтримки та розвитку етичної поведінки учасників / потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях в Україні.
Отже, встановлення вимог у тендерній документації щодо надання учасником процедури закупівлі документів, що підтверджують запровадження на підприємстві учасника політики щодо етичної поведінки під час публічних закупівель,не є новиною в закупівельному просторі. Водночас на прикладі роз’яснення Мінекономіки пропонуємо розглянути варіанти дій учасника, який є фізичною особою — підприємцем, у разі встановлення відповідної вимоги замовником у тендерній документації.
Так, на офіційному сайті Мінекономіки розміщено запит: «Щоб підтвердити відповідність своєї участі у тендері вимогам щодо етичної поведінки згідно листа № 3301-04/47784-06 від 15.11.2019 року, учасник повинен подати документи, що підтверджують запровадження на підприємстві учасника політики щодо етичної поведінки під...