Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
482
29 Серпня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
482
29 Серпня 2015

«Доброго дня! 1. Чи можна брати до оцінки пропозицію, в якій відсутні деякі документи, які вимагали в ДКТ, проте є лист зобов’язання про донадання даних документів? 2. Необхідно учасникам подавати пакет документів на кожен лот окремо чи достатньо лише окремі пропозиції на кожен лот? Заздалегідь вдячні».

Доброго дня! Щодо першого питання: згідно з частиною 5 ст. 25 Закону про держзакупівлі, учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію конкурсних торгів до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції конкурсних торгів. Такі зміни чи заява про відкликання пропозиції конкурсних торгів враховуються в разі, якщо вони отримані замовником до закінчення строку подання пропозицій конкурсних торгів.

Роз’яснення Мінекономрозвитку від 20.08.2014 [детальніше з роз’ясненням ви можете ознайомитися в журналі № 10 (37) за жовтень 2014 року на стор. 33] зазначає, що дані зміни вносять у спосіб, визначений учасником (надіслати окремим конвертом зміни, надіслати знову сформовану пропозицію), якщо даний порядок не прописаний у вимогах документації конкурсних торгів замовника.

Також, згідно з частиною 2 ст. 28 Закону про держзакупівлі, при розгляді та оцінці пропозицій замовник та учасники не можуть ініціювати будь-які переговори з питань внесення змін до змісту або ціни поданої пропозиції конкурсних торгів. Тобто донадання документів є саме зміною пропозиції, і це можливо лише до розкриття пропозицій.

Щодо другого питання: згідно з пунктом 22 частини 1 ст. 1 Закону про держзакупівлі, пропозиція конкурсних торгів — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовникові відповідно до вимог документації конкурсних торгів.

Отже, замовник у документації обирає: учасники будуть подавати пропозиції конкурсних торгів щодо предмета закупівлі в цілому або щодо визначених частин предмета закупівлі (лотів). Тобто якщо ваша документація містить положення про надання документів окремо за лотами, то учасники мають надавати свої пропозиції саме в такому порядку.

На практиці в основному замовники вимагають, а учасники подають окремо на кожен лот цінову пропозицію і технічне завдання, а всі інші документи, у тому числі статутні, подаються загалом на всі лоти.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель