Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
438
26 Серпня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
438
26 Серпня 2015

«Доброго дня. Прошу надати роз’яснення щодо п. 1-1 ст. 17. Для виконання норми п. 1-1 ст. 17 достатньо вимагати одне з документальних підтверджень від учасника щодо Єдиного державного реєстру або антикорупційної програми чи уповноваженого чи треба вимагати підтвердження щодо кожного джерела інформації окремо? Дякую».

— Доброго дня! Дана норма містить три вимоги:

  1. Надання відомостей про юридичну особу, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, що її не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. На сьогодні даний державний орган ще не функціонує. Отже, замовник у своїх вимогах повинен вимагати підтвердження цієї вимоги таким чином:
    «Документ, виданий Уповноваженим органом, який підтверджує, що учасника не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, або лист-пояснення учасника чи інший документ у довільній формі з обґрунтуванням неможливості надання відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та підтвердженням невчинення ним таких правопорушень, якщо на дату підготовки пропозиції не визначено порядок надання такого документа». Отже, поки порядку немає, учасник надає лист-пояснення, коли ж порядок буде регламентовано, то учасник повинен подавати документ виключно з даного реєстру.
  2. Надання копії антикорупційної програми.
  3. Надання копії документа учасника, в якому зазначено, що певна особа визначена уповноваженою з реалізації антикорупційної програми. Антикорупційна програма складається лише у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», а саме в частині 2 ст. 62. Отже, вимога щодо антикорупційної програми та наказу про Уповноважену особу має бути сформована таким чином:
    • « копія антикорупційної програми учасника;
    • копія документа учасника, в якому зазначено, що певна особа визначена уповноваженою з антикорупційної програми учасника.

Зазначені документи учасник подає у випадку, якщо необхідність їх наявності та затвердження в учасника передбачена ст. 62 Закону України «Про запобігання корупції». У разі якщо учасник відповідно до норм чинного законодавства або учасник-нерезидент відповідно до норм законодавства країни реєстрації не зобов’язаний складати якийсь зі вказаних документів, то такий учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, за власноручним підписом Уповноваженої особи учасника та завірений печаткою (у разі наявності), в якому зазначає законодавчі підстави ненадання зазначених вище документів».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель