Порядок отримання інфомації про відсутність банкрутства юридичної особи та фізичної особи- підприємця чераз Інтернет

Яна Устюгова
7553
8 Червня 2015
Порядок отримання інфомації про відсутність банкрутства юридичної особи та фізичної особи- підприємця чераз Інтернет
7553
8 Червня 2015

15.05.2015 набув чинності наказ Міністерства юстиції України від 27.03.2015 № 441/5 (далі — наказ № 441/5), яким вносяться зміни до положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Наказом № 441/5 реалізована можливість отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі — реєстр банкрутства), через «Кабінет електронних сервісів» на сайті Міністерства юстиції України, а саме за посиланням:https://kap.minjust.gov.ua/

Інформаційну довідку надають за запитом користувача (заявника), вона містить інформацію про порушення щодо юридичної особи або фізичної особи–підприємця провадження у справі про банкрутство, визнання його банкрутом, перебування у процедурі банкрутства.

Надання відомостей з реєстру банкрутства здійснюється виключно для користувачів, які є зареєстрованими користувачами «Кабінету електронних сервісів»(mail.gov.ua).

Послуга надається безкоштовно, згідно з пп. 3.2, 3.5 Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Далі розглянемо послідовний порядок отримання відомостей з реєстру банкрутства учасниками та перевірки замовниками відомостей, поданих учасниками у складі пропозицій конкурсних торгів.

Покрокова інструкція з отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Щоб отримати інформаційну довідку в електронній формі, виконайте такі дії:

  1. Авторизуйтеся (зареєструйтеся) в «Кабінеті електронних сервісів» на сайті https://kap.minjust.gov.ua
    Для авторизації: використайте команду «Вхід» або команду «Отримати інформаційну довідку» (розділ «Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство») на сторінці «Перелік послуг Кабінету».
    Для реєстрації: на сторінці авторизації натисніть посилання «Зареєструйтеся». Відкриється сторінка «Реєстрація нового користувача». Установіть позначку, що підтверджує Вашу згоду з правилами використання системи. Натисніть кнопку, що відповідає типу користувача (фізична чи юридична особа) та заповніть відповідні поля.
  2. Вкажіть параметри пошуку даних.
    Виконайте команду «Отримати інформаційну довідку» (розділ «Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство»). Відкриється сторінка, що містить поля для введення даних.
    Якщо Ви не авторизовані в «Кабінеті електронних сервісів», то після виконання команди «Отримати інформаційну довідку» відкриється сторінка авторизації. Щоби продовжити роботу, введіть свої облікові дані.
    У полі «Тип інформаційної довідки» оберіть тип довідки, який необхідно отримати: повна або скорочена. У полі «Тип особи» оберіть тип особи: юридична або фізична особа-підприємець.
    Залежно від обраного типу особи на сторінці з’являться поля для введення даних, за якими буде здійснюватися пошук. Для юридичної особи необхідно ввести код ЄДРПОУ, для фізичної особи-підприємця — номер запису в ЄДР та дату запису в ЄДР.
  3. Виконайте пошук.
    Натисніть кнопку «Знайти».
    Усі поля форми пошуку є обов’язковими до заповнення. Якщо дані в якомусь із полів не вказані, то кнопка «Знайти» буде недоступною.
    Інформаційну довідку буде надано на екран. Також інформаційна довідка надійде на Вашу електронну адресу: mail.gov.ua
    Довідка надається в день подання електронного запиту через офіційний веб-сайт, за винятком випадків наявності технічних підстав, що унеможливлюють роботу веб-сайту.

Перевірка відомостей 
з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Для перевірки інформаційної довідки виконайте такі дії:

  1. Перейдіть за посиланням «Отримати інформаційну довідку».
  2. Сформуйте запит за відомостями, які вказані в наявній у Вас довідці:
    • тип довідки (повна, скорочена);
    • тип особи та її дані (юридична особа, фізична особа-підприємець);
  3. Порівняйте інформацію на екрані з наявним документом.

Обов’язковим атрибутом довідки є QR-код, який містить інформацію про документ. Тож іншим варіантом перевірки достовірності даних цієї довідки є можливість відсканувати даний код через програму для смартфона, наприклад: QR DroidCodeScanner, QR Reader, Qrafter або ін.

Зміст скороченої та повної довідок з реєстру банкрутства

Відомості з Єдиного реєстру підприємств надають у вигляді скорочених та повних інформаційних довідок. Зміст цих двох видів довідок визначений пунктами 3.2, 3.3 Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затвердженого наказом № 441/5.

Скорочена інформаційна довідка містить такі відомості:

  • унікальний номер довідки;
  • дату та час формування довідки;
  • відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки;
  • відомості, за якими здійснювався пошук інформації у Єдиному реєстрі підприємств;
  • відомості про боржника, а саме:
    • найменування, код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб); прізвище, ім’я та по батькові, номер та дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб-підприємців); місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проведення державної реєстрації (для фізичних осіб-підприємців); основний вид діяльності відповідно до КВЕД; форма власності, відомості про дату порушення провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, в якій перебуває боржник, стан провадження у справі про банкрутство, а також дату винесення ухвали суду про припинення провадження; або інформація про відсутність у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про суб’єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація;
  • примітку про автоматичне формування довідки.

Повна інформаційна довідка містить такі відомості:

  • унікальний номер довідки;
  • дату та час формування довідки;
  • відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки;
  • відомості, за якими здійснювався пошук інформації у Єдиному реєстрі підприємств;
  • відомості про боржника, а саме:
    • найменування, код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб); прізвище, ім’я та по батькові, номер та дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб-підприємців); місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проведення державної реєстрації (для фізичних осіб-підприємців); основний вид діяльності відповідно до КВЕД; форма власності, відомості про дату порушення провадження у справі про банкрутство;
  • відомості про стан провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, в якій перебуває боржник;
  • відомості про реєстр вимог кредиторів та склад комітету кредиторів;
  • загальні дані щодо вартості активів, кредиторської і дебіторської заборгованостей;
  • прізвище, ім’я та по батькові арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
  • дату винесення ухвали суду про припинення провадження;
  • відмітку про відсутність у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про суб’єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація;
  • примітку про автоматичне формування довідки.

У разі наявності в Єдиному реєстрі підприємств відомостей про перебування у процедурі ліквідації повна довідка містить також відомості про фінансове становище банкрута.

Передбачаємо можливість надання довідки з реєстру банкрутства учасниками

Тож наказом № 441/5 було внесено зміни до Порядку отримання інформації про відсутність банкрутства юридичної особи та фізичної особи-підприємця, відповідно до якого передбачено можливість отримання довідки з реєстру банкрутства лише в електронній формі.

З прикладом вимоги замовника для підтвердження відповідності учасника вимогам пункту 7 частини 1 статті 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» знайомимо вас далі.

Зразок вимоги до учасника щодо надання інформації, що учасник або учасник попередньої кваліфікації не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього не відкрито ліквідаційну процедуру. 
Учасник повинен надати:
довідку з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який містить дані про неперебування особи в процесі припинення підприємницької діяльності, банкрутства (учасник має право надавати документи, видані в паперовому вигляді або сформовані в електронній формі відповідно до законодавства).

Детальніше з порядком перевірки достовірності та отримання документів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронній формі ви можете ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 5 (44) за травень 2015 року на сторінках 34–36.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО