Наказ Державної аудиторської служби України від 11.09.2018 № 196 «Про затвердження методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1113/32565, скасовано у зв’язку з набуттям чинності 06.01.2021 наказу Міністерства фінансів України від 28.10.2020 № 647 «Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування» (далі — Методика), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2020 за № 1284/35567. Останнім унормовано:
- Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків.
- Перелік автоматичних індикаторів ризиків.
- Порядок застосування автоматичних індикаторів ризиків.
Простими словами, індикатори ризику покликані автоматично виявляти закупівлі з типовими ознаками порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Дана система направляє виявлені підозри на моніторинг Державній аудиторській службі України, що в подальшому може стати підставою для проведення моніторингу.
Методика визначення автоматичних індикаторів ризиків
Індикатори розраховуються з метою визначення процедур закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель та/або свідчать про ймовірність допущення таких порушень.
Для розрахунку індикаторів ризик-система може використовувати інформацію, що розміщена або оприлюднена у таких джерелах:
- електронна система закупівель;
- єдині державні реєстри;
- бази даних, відкриті для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
При цьому алгоритм може застосовуватися на всіх стадіях проведення закупівлі: як під час проведення...