Протоколи в закупівлях без використання електронної системи закупівель

Ганна Довгая
10149
22 Лютого 2021
Протоколи в закупівлях без використання електронної системи закупівель
10149
22 Лютого 2021

Питання складення протоколів не є складним, адже у вас завжди при нагоді буде сьогоднішня стаття.

Загальні правила щодо оформлення протоколу

Частиною 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) зазначено, що рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. При цьому законодавство чітко не встановлює форми такого документа.

Водночас прикінцевими та перехідними положеннями Закону передбачено, що рішення тендерного комітету оформлюється протоколом із зазначенням дати прийняття рішення. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні. У разі відмови члена тендерного комітету підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Отже, головним правилом під час складання протоколу тендерного комітету та / або уповноваженої особи є зазначення дати прийняття відповідного рішення та наявність підпису(ів) членів тендерного комітету та / або уповноваженої особи.

Оскільки Закон не містить чітких вимог до складання протоколів тендерного комітету та / або уповноваженої особи, крім зазначених вище, звернемося до постанови Кабміну від 17.01.2018 № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», якою затверджено Типову інструкцію з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади (далі — Інструкція).

...
Спрощена закупівля та до 50 тис. грн

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників