Щодо підвищення ціни на деякі товари більше ніж на 10 %

Редакція
1539
26 Листопада 2018
Щодо підвищення ціни на деякі товари більше ніж на 10 %
1539
26 Листопада 2018

«Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися. У вересні наша організація здійснила допорогову закупівлю товару. Наразі вартість такого товару постійно зростає, у зв’язку з чим постачальник хоче підняти ціну на деякі товари більше ніж на 10 %. Чи розповсюджується норма п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі” на допорогові договори? Дякуємо».

Добрий день! Договірні відносин, що виникають при укладенні та виконанні договору між замовником та учасником допорогової закупівлі, не є предметом регулювання Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Норми Закону щодо випадків зміни істотних умов договору, визначених у частині четвертій статті 36 Закону, не поширюються на договір, укладений за результатами допорогової закупівлі в системі ProZorro чи допорогового прямого договору (закупівля без використання системи ProZorro для конкурентного відбору постачальника). При цьому договірні відносини регулюють норми Цивільного та Господарського кодексів України. Таким чином, приймаючи рішення про внесення змін до допорогового договору, замовник послуговується умовами такого договору, Цивільним та Господарським кодексами України. Отже, обмеження, встановлене Законом (норма про коливання ціни на 10 %), не розповсюджується та такі договори. При цьому звертаємо увагу, що внесення змін до будь-якого договору має бути аргументованим та документально підтвердженим.

Порядок же зміни та розірвання господарського договору визначені в статті 188 ГКУ. Так, згідно із цією статтею: 1) зміни та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку неможливі, якщо інше не передбачено законом або договором; 2) сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором; 3) сторона договору, яка отримала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після отримання пропозиції повідомляє другій стороні про результати її розгляду; 4) у разі недосягнення сторонами згоди щодо зміни (розірвання) договору або в разі неодержання відповіді у встановлений строк разом із часом поштового обігу зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення суду; 5) якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, то договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО