Нотатки закупівельника: підвищуємо ціну товару до 10 % в договорі про закупівлю правильно

Ганна Довгая
2997
16 Липня 2021
Нотатки закупівельника: підвищуємо ціну товару до 10 % в договорі про закупівлю правильно
2997
16 Липня 2021

Люди завжди роблять те, що вони вибирають, але не завжди вибирають те, що вони хочуть. 
Дмитро Леонтьєв

Зі змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) від 26.06.2021 зазнала певної модифікації й одна з «улюблених» підстав для внесення змін до договору про закупівлю в частині збільшення ціни за одиницю товару до 10 %. Відтепер пункт 2 частини 5 статті 41 Закону звучить так:

«Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю / внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії».

Тому далі кожному гравцю закупівельного ринку щодо застосування цієї підстави необхідно занотувати таке.

  1. Кожна додаткова угода про збільшення ціни за одиницю товару є черговою стартовою точкою для обрахунку строків на внесення наступних змін. Як наслідок, починаючи з 26.06.2021 кожна додаткова угода обнуляє строки на підвищення ціни за одиницю товару. Детальніше читайте у статті «З 26.06.2021 по-новому рахуємо строки на збільшення ціни товару до 10 %!».

І пам’ятайте: згідно зі статтею «Про підняття ціни до 10 %» є три обов’язкові умови, що повинні бути дотримані сторонами договору про закупівлю у разі збільшення ціни за одиницю товару до 10 %:

  1. збільшення ціни за одиницю до 10 % можливе, якщо предмет договору про закупівлю — товар;
  2. збільшення ціни за одиницю товару можливе до 10 %, тобто максимально ціну за одиницю товару можна підняти на 9,99 %;
  3. підняття ціни за одиницю товару має бути пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку. Пропорційність у цьому випадку означає: на скільки відсотків відбулося коливання на ринку — на стільки ж можна і підняти ціну за одиницю товару, але до 10 відсотків. Наприклад, коливання ціни, підтверджене довідкою з Торгово-промислової палати, складає 4 %, отже, звернутися до замовника з пропозицією підняти ціну за одиницю товару можемо тільки на 4 %.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО