Чи відносяться слова «регульованих цін (тарифів) і нормативів» до ARGUS?

Тетяна Мішта
259
5 Травня 2021
Чи відносяться слова «регульованих цін (тарифів) і нормативів» до ARGUS?
259
5 Травня 2021

Питання читача

  • Скажіть, будь ласка, як правильно розуміти положення частини 7 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Після слова ARGUS пропущено кому? Чи слова «регульованих цін (тарифів) і нормативів» відносяться до ARGUS? Дякую.

Відповідь експерта

  • Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Водночас у тендерній документації зазначаються такі відомості, як проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

У свою чергу, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, наведених у Законі, зокрема зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.

Зазначений випадок містить низку підстав, за наявності яких можна змінювати відповідну істотну умову договору про закупівлю. Так, зокрема, йдеться окремо про:

  • зміну встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін;
  • зміну курсу іноземної валюти;
  • зміну біржових котирувань або показників Platts, ARGUS;
  • зміну регульованих цін (тарифів) і нормативів.

Такі зміни можливі за наявності у проєкті договору про закупівлю та безпосередньо в самому договорі про закупівлю відповідного порядку, у якому сторони можуть змінити ціну у випадку зміни наведених показників (інфляція, курс валюти, біржові котирування, регульовані державою ціни / нормативи), які у конкретному договорі про закупівлю застосовуються.

У випадку, коли йдеться про показники ARGUS, договір про закупівлю має містити відповідний порядок зміни ціни залежно від котирувань на конкретний предмет та в обумовлений період, або порядок перегляду з певною систематичністю тощо, оскільки  ARGUS є незалежним ціновим агентством, яке розраховує і публікує цінові котирування, а також аналітичні дослідження про міжнародні товарно-сировинні ринки.

Під час аналізу Закону України «Про публічні закупівлі» виникає багато запитань? Реєструйтесь на навчання Академії Радник та отримуйте тільки вичерпні та практичні відповіді. З нами ви впораєтесь з усіма закупівельними викликами!

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.