Закупівля послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії: правове регулювання і практика застосування

Валерій Урлюк
388
5 Березня 2019
Закупівля послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії: правове регулювання і практика застосування
388
5 Березня 2019

З 1 січня 2019 року роздрібний ринок електричної енергії почав функціонувати згідно з новими правилами, визначеними Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі — Закон № 2019-VIII). Хоча цей Закон набрав чинності ще 11 червня 2017 року, а Регулятор — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП), — завчасно ухвалив необхідну підзаконну нормативно-правову базу, переважна більшість замовників зіткнулася з низкою проблем під час планування, організації та здійснення закупівель електричної енергії й послуг, пов’язаних з її постачанням і використанням.

Зважаючи на це, у межах даної статті спробуємо розглянути основні питання, актуальні для замовників при закупівлі таких специфічних послуг, як послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, зважаючи на вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922-VIII) та спеціального законодавства з питань регулювання ринку електричної енергії.

Реактивна електрична енергія та компенсація перетікань реактивної електроенергії

Перед тим, як безпосередньо перейти до питання закупівлі послуг з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, необхідно з’ясувати, що таке перетікання реактивної електричної енергії і що таке реактивна електроенергія. Для цього необхідно звернутися до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі — ПРРЕЕ),...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель