Інструкція для отримання витягу з ЄДР

Редакція
1479
18 Січня 2022
Інструкція для отримання витягу з ЄДР
1479
18 Січня 2022

Частиною 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

З переліком відкритих даних можна ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у статтях: «Нові набори відкритих даних, які має врахувати кожен замовник», «Нова інформація про учасників у відкритому доступі», окрім цього, можна використати розділ «Інструменти» — «Реєстри ст. 17». Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо інформації, яка міститься у відкритих даних, можна проаналізувати на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Відкриті дані: рішення АМКУ».

Отже, керуючись Законом, замовник не повинен вимагати від учасників інформацію, яка оприлюднена у відкритих даних, але на практиці замовники все одно її вимагають та відхиляють учасників, якщо у складі тендерної пропозиції не надано відповідних документів. Частіше учасникам легше надати таку інформацію, ніж оскаржувати вимогу тендерної документації до Колегії.

Якщо замовник вимагає від учасника умовами тендерної документації надати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) та учасник не має бажання оскаржувати таку вимогу, у пригоді стане інструкція для отримання витягу з ЄДР.

Для отримання Витягу з ЄДР необхідно зайти на головну вебсторінку Міністерства юстиції України, вибрати посилання «Замовити відомості з ЄДР» та натиснути на «Створити запит» (Рис. 1)

Рис. 1

Після чого з’являється можливість ідентифікації користувача за допомогою електронного підпису, можна вибрати залежно від розташування особистого ключа «Файл з особистим ключем» або «Апаратний носій з особистим ключем», після чого потрібно вибрати АЦСК та підтягнути у відповідну комірку файл особистого ключа та зазначити пароль захисту особистого ключа (Рис. 2).

Рис.2

Після ідентифікації користувача можна вибрати документ. Доступні типи документів: витяг про фізичну особу — підприємця, витяг про юридичну особу, витяг про відокремлений підрозділ. Вибираємо необхідний документ (Рис. 3) та переходимо до наступного кроку.

Рис.3

Наступний крок — встановити критерії пошуку, в нашому випадку — юридичної особи. Дата та час формування документа фіксується автоматично системою. Якщо необхідно отримати витяг з ЄДР на конкретну дату, її можна вказати самостійно у відповідному полі. Після цього надається можливість пошуку, в нашому випадку — юридичної особи. Шукати юридичну особу можна за даними юридичної особи, за даними керівника, за даними засновника тощо (Рис. 4). Найзручніше шукати юридичну особу за кодом ЄДРПОУ, вказавши його у відповідній комірці.

Рис.4

Після цього переходимо до вибору відомостей, є можливість вибрати самі ті пункти, які потрібно внести до документа. У кінці переліку відомостей є можливість вибрати всі пункти (Рис. 5).

Рис.5

Після цього переходимо до оплати (Рис. 6). При цьому Витяг з ЄДР формується лише після проведення оплати запиту.

Рис.6

Натискаємо на кнопку «Сплатити». Вартість витягу з ЄДР на момент написання статті, за умови внесення всіх можливих пунктів до документа, разом з комісією складатиме 95 грн (Рис. 7).

Рис.7

Після оплати з’являється можливість надрукувати квитанцію, надіслати її на e-mail, завантажити у PDF-файлі (Рис. 8)

Рис.8

Після проведення успішної оплати отримуємо документ, завантаживши його у відповідному полі ( Рис. 9)

Рис.9

Витяг з ЄДР отримано! Зверніть увагу, що у першому абзаці витягу з ЄДР буде зазначено, на чий запит він був отриманий, дату та час.

Детальніше це питання розкрито на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО