Оновлений алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі природного газу з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»

Редакція
2397
28 Жовтня 2021
Оновлений алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі природного газу з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»
2397
28 Жовтня 2021

Станом на 20.10.2021 ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» оновило Алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів, а також додало календарний план до договору за формою Казначейства і протокол ДКНС від 12.10.2021. У статті «Варіанти дій замовника для закупівлі природного газу від 200 тис. грн на опалювальний сезон 2021-2022 років» ми розглянули усі можливі дії замовника та ризики кожного з варіантів. У цьому матеріалі ми проаналізуємо, які документи має надати замовник до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», а які замовник має вимагати від них та розберемо детально кожен крок.

Крок № 1

Закупівля природного газу у ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”», як і будь-яка інша закупівля, починається із затвердження та оприлюднення річного плану в електронній системі закупівель.

У якості помічника використовуйте на порталі RADNUK.COM.UA статтю «Відповідаємо на чотири поширені запитання щодо річного плану закупівель».

Крок № 2

Другим кроком замовника є підготовка необхідних документів для проведення переговорної процедури закупівлі. Тож розглянемо, які документи має надати замовник ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»:

1. запрошення на проведення переговорної процедури з певним обґрунтуванням і посиланням на норму Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Запрошення складається у довільній формі, має бути підписано, мати реєстраційний номер та дату.

2. копії таких документів, як:

  • акт звірки розрахунків станом на 30.09.2021 (якщо постачання відбувалося після 30.09.2021, інформація надається станом на завершення постачання природного газу), або довідка від попереднього постачальника газу про відсутність простроченої заборгованості за природний газ станом на 30.09.2021 (якщо постачання відбувалося після 30.09.2021, інформація надається станом на завершення постачання природного газу), або дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника. Важливо! Якщо у замовника станом на період подання документів ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» наявний борг за природний газ, замовник має надати й акт звірки розрахунків станом на момент припинення постачання, і дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника. Без наявності дозволу від попереднього постачальника при наявності боргу ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» відмовить в укладанні договору про постачання природного газу;
  • статут (положення тощо);
  • витяг (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (отриманий не раніше 01.10.2021);
  • витяг з реєстру платників податку на додану вартість (якщо замовник є платником ПДВ);
  • заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом).
  • наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника замовника;
  • довідка в довільній формі про керівника та головного бухгалтера з такою інформацією: ПІБ, телефони, зразки підписів, додатково в цій формі зазначається контактна особа, її телефон та електронна адреса;
  • довіреність (у разі потреби) на право підписання договору постачання природного газу та протоколу переговорів;

3. протокол переговорів, підписаний з боку замовника. До протоколу переговорів додаються за наявності експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури, підтвердні документи про надзвичайну ситуацію тощо.

4. проєкт договору про закупівлю, оформлений і підписаний з боку замовника. Договір надано в pdf-форматі, його необхідно роздрукувати, заповнити такі дані, як:

  • повна назва підприємства із статуту (положення);
  • посада та ПІБ підписанта, на підставі чого діє;
  • ЕІС-код (звертаємо увагу на коректне заповнення даних щодо ЕІС-коду. ЕІС-код — фіксована за довжиною послідовність алфавітно-цифрових символів (16 позицій). Як символи послідовності EIC-коду можуть використовуватися символ «-», цифри від «0» до «9», великі літери латинського алфавіту від «A» до «W». Найчастіше плутають букву «О» та цифру «0», а також букву «І» та цифру «1». ЕІС-код має відповідати Заяві приєднання);
  • пункти 1.5, 2.1, 4.3, 13.6;
  • реквізити споживача (замовника);
  • підписант, який підписує договір, і той, що прописаний в преамбулі договору, мають співпадати;

5. заповнений календарний план до договору постачання природного газу.

Рекомендуємо замовникам додатково направити супровідний лист із пропозицією щодо доповнення примірного договору про закупівлю природного газу. Примірний витяг з такого звернення:

«пунктом 7 частини 5 статті 41 Закону України „Про публічні закупівлі“ передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.» Враховуючи, що примірний договір про постачання природного газу не містить інформації про порядок зміни регульованої ціни (тарифу) на послуги з транспортування природного газу, пропонуємо договір про постачання природного газу доповнити пунктом 13.4.1 такого змісту: “відповідно до  пункту 7 частини 5 статті 41 Закону України “Про публічні закупівлі” істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Сторони можуть внести відповідні зміни в разі зміни регульованих цін (тарифів), при цьому підтвердженням можливості внесення таких змін будуть чинні (введені в дію) нормативно-правові акти відповідного уповноваженого органу або держави щодо встановлення регульованих цін”».

Якщо ж замовник проводитиме переговорну процедуру закупівлі на підставі пункту 1 частини 2 статті 40 Закону (якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом), примірний договір про постачання природного газу необхідно доповнити крім зазначеної вище умови ще й такою:

«______________ (зазначити дату оголошення відкритих торгів № 1) замовником було проведено відкриті торги на закупівлю природного газу, оголошення № ____________, які не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. __________ (зазначити дату оголошення відкритих торгів № 2) замовником було проведено ще одні відкриті торги на закупівлю природного газу, оголошення № ____________, які не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Тобто замовник не має права змінювати технічні та якісні характеристики та вимоги до учасника. Задля того, щоб замовник не порушував норму Закону в частині зміни технічних та якісних характеристик та вимог до учасника, просимо вас змінити строки постачання природного газу та строк дії договору про закупівлю з 31.12.2022 на 31.12.2021, а саме у пунктах 2.1, 9.4, 13.1, 13.3, та викласти в такій редакції:

“2.1. Постачальник передає Споживачу на умовах цього Договору замовлений Споживачем обсяг (об’єм) природного газу у період з _______ 2021 року по грудень 2021 року (включно), у кількості ________________ тис. куб. метрів (_____________________________________________________________________куб.метрів), у тому числі по місяцях (далі — розрахункові періоди) (тис. куб. м):

Розрахунковий період

Замовлений обсяг, тис. куб. м

Жовтень 2021

 

Листопад 2021

 

Грудень 2021

 

ВСЬОГО

 

9.4. При цьому Споживач втрачає право по грудень 2021 року (включно) отримувати природний газ з ресурсу Постачальника за ціною, визначеною пунктом 4.1 Договору.

13.1. Даний Договір набирає чинності з дати його укладання і діє в частині поставки газу до „31“ грудня 2021 року включно, а в частині розрахунків — до повного їх виконання. Продовження або припинення Договору можливе за взаємною згодою Сторін шляхом підписання додаткової угоди до Договору.

Цей Договір може бути підписаний також електронними цифровими підписами (ЕЦП) уповноважених представників Сторін з урахуванням вимог чинного законодавства.

13.3. У разі припинення дії цього Договору шляхом його розірвання Споживач втрачає право до „31“ грудня 2021 року включно отримувати природний газ з ресурсу Постачальника за ціною, визначеною пунктом 4.1 Договору.

Усі зазначені вище документи направляються на електронну адресу, яка відповідає вашому регіону. Контакти кураторів ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» та електронні адреси, які відповідають вашому регіону, розміщені на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Як зв’язатись із ТОВ „Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”?».

Крок № 3

ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» перевіряє Протокол переговорів та пакет документів і надсилає електронною поштою відповідь про його погодження. Усі документи, які направлялися на електронну адресу, мають бути оформлені належним чином, підписані уповноваженою особою, мати печатку (у разі наявності). Зазначені документи в паперовому вигляді (з оригінальними підписами) направляються поштою на адресу: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1.

Звертаємо увагу! Направляти документи поштою у паперовому вигляді замовнику доцільно після їх погодження з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”».

Крок № 4

Після погодження документів замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю за результатами проведення переговорів та оприлюднює повідомлення про намір укласти договір про закупівлю в електронній системі закупівель. Після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник надає ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» на електронну адресу копію повідомлення про намір укласти договір про закупівлю і повідомляє можливу дату підписання договору про закупівлю з огляду на вимоги Закону (не раніше ніж через 10 днів за переговорною процедурою з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (5 днів при нагальній потребі) та не пізніше 35 днів (20 днів при нагальній потребі)).

Крок № 5

ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» підписує договір про закупівлю з датою укладання, визначеною замовником (крок № 3), і надає сканкопію замовнику на електронну адресу, з якої були отримані документи за кроком № 1.

Крок № 6

Замовник здійснює реєстрацію укладеного договору про закупівлю з Календарним планом, у якому зазначається вартість договору про закупівлю, розбитого за вартістю по роках. Форма розроблена і доведена до своїх регіональних відділень Державною казначейською службою України та доступна за посиланням.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 2.2 розділу 2 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 № 309, за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким застосовується процедура закупівлі / спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу 1 цього пункту протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі / звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО